спечелила

Италианският футболен отбор не надхвърли равенството 1: 1 срещу Украйна в приятелски мач на стадион "Мараси" в Генуа (север) и не знае победа повече от четири месеца.

Националният отбор на Роберто Манчини продължи напред благодарение на Федерико Бернардески, но получи украинското равенство от Руслан Малиновски, който също удари гредата с пряк свободен удар, който можеше да донесе на Украйна победата.

Италия беше по-добра през първото полувреме и в началото на рестарта, но загуби увереност, след като отстъпи с 1: 1 и окова още един мач без победа; "адзурите" спечелиха само един мач през последните единадесет месеца, 2-5 мача през май срещу Саудитска Арабия.

Италианският отбор излезе на терена с риза, щампована с надпис "Генуа в сърцето", за да отдаде почит на жертвите на колапса на моста Моранди, който причини 43 смъртни случая на 14 август.

"Адзурите", които подписаха исторически дебал с Джан Пиеро Вентура на резервната скамейка, като не успяха да се класират за последното Световно първенство, се изправиха срещу годна Украйна, която започна своята Лига на нациите с две победи.

Италианският треньор Роберто Манчини, който бе призован през май миналата година да води нов курс, увери на пресконференцията преди дуела, че е важно да "започне да печели мачове", за да си възвърне сензациите и отборът му скочи на терена агресивно.

Леонардо Бонучи изби гол от преднината в 8 минути игра с воле, което вратарят Андрей Пятов успя да изчисти, докато Лоренцо Инсине прости добра възможност, като стреля от вътрешността на зоната в 22-ата.

След старт с високи ритми Италия имаше по-малко свобода срещу Украйна, която се заключи в защита в очакване на места в контраатаката и която успя да защити равенството при нула до почивката.

Малко преди това, в 43-ата минута, двата отбора прекъснаха състезанието, за да се присъединят към дълги аплодисменти с феновете на Мараси, за да почетат паметта на хората, загинали в трагедията на моста Моранди.

Италия излезе силна в началото на рестарта и техният натиск беше възнаграден през 55 г., когато вратарят Пятов, който бе участвал в страхотно изпълнение до този момент, не успя да спре удар на Бернардески, с топката, която отскочи между мрежите.

След като продължиха напред, италианците имаха още една чудесна възможност с Федерико Киеза, но крилото на Фиорентина я пропусна и Украйна в първата си реална възможност за гол успя да изравни благодарение на Малинковски, белгийския полузащитник на Генк (m.62).

Отборът на Андрий Шевченко вдигна увереност, който дори намали преднината в 71-ата, когато Малиновски отново разби свободен удар срещу гредата; тогава беше Тарас Степаненко, който се приближи до вратата с глава, спасена от вратаря Джанлуиджи Донарумма.

На последния етап Италия се опита да се реорганизира, за да търси победа, въпреки че Украйна имаше най-добри шансове, с удар с лява крака от младия талант на Динамо Киев Виктор Циганков, който завърши с няколко сантиметра (m. 79).

За Италия последният удар беше от Бонучи (m.85), с глава, която отиде високо, която не можеше да избегне поредния разочароващ резултат, получен със свирка от феновете на Мараси.

Съвпадение:

1. Италия: Donnarumma; Флоренци, Бонучи, Киелини, Бираги; Верати, Жоржиньо, Барела; Chiesa, Insigne, Bernardeschi. Те също играеха Immobile, Bonaventura, Pellegrini, Berardi, Piccini и Criscito.

1. Украйна: Пятов; Караваев, Бурда, Ракицки, Матвиенко; Сидорчук, Марлос, Зинченко, Малиновски, Коноплянка; Яремчук. Играха още Циганков, Степаненко, Петряк, Кравец, Кривцов и Бутко.

Цели: 1-0, м.55: Бернардески; 1-1, м.62: Малиновски.

Рефер: Раде Обренович (ESL). Той показа жълт картон на местните Verratti (m.51) и Chiesa (m.93) и на посетителите Rakitsky (m.36) и Burda (m.47).

Инциденти: Приятелски мач, изигран на стадион „Мараси“ в Генуа (Северна Италия) пред 12 000 зрители за доход от 105 000 евро. EFE