Отборът на Монтела падна с 1-2 срещу съперник, който се бори да запази категорията и падна на пет точки от квалификацията за Лига Европа.

След героичното равенство в класиката с Интер, Милано не можа да преодолее тази неделя мача си у дома срещу Емполи, игра много лошо и падна с 1-2. С този резултат хората на Винченцо Монтела остават на 6-то място с 58 точки, пет под Аталанта, последната класирана в европейско състезание досега.

изненада

Росонеро превъзхождаше специфично тегло през първото полувреме, но не беше ясно да намери съперничещия гол. Тези от Тоскана, от друга страна, пристигнаха малко, но добре и се възползваха на 40 'благодарение на добър удар с глава от Леван Мчедлидзе.

Историята би могла да се обърне в допълнението, но повратната точка отново беше срещу местните. Лукаш Скорупски фаулира в наказателното поле и Сусо имаше равенството на крака, но пропиля дузпата в 59-ата минута. По-малко от десет минути по-късно, друга кофа студена вода за пристрастието на Милано: Масимо Макароне я спусна стремглаво и Маме тиам победи Донарумма със силен удар с лява крака.

Добрата дефиниция на Джанлука Лападула при 72 'даде надежда на росонерите, все още със свежия спомен за 0-2, обърнат срещу Интер. Въпреки това, в минута 96 ', Марио Пасалич невероятно пропусна това, което може да бъде равенство и нямаше време за подвизи.

Това е третата победа за Empoli в историята срещу Милан; интересно е, че всички бяха в Сан Сиро. Трите точки ви позволяват да запазите пет разлики с Кротоне (победи с 2: 1 при гостуването си на Сампдория) в борбата за поддържане на категорията.