Милан се спъна на стадион Сан Сиро и падна с 1-2 на Емполи, за тридесет и третия ден от Серия А.

срещу

Отборът на росонеро не се възползва от поражението на Интер в събота срещу Фиорентина (4-5), за да се доближи до европейската зона на класирането и загуби в мач, в който испанецът Хесус Фернандес Саес пропусна дузпа.

Всички мачове от деня на Серия А видяха минута мълчание преди старта, за да си спомнят колоездача Микеле Скарпони, който загина в събота в пътнотранспортно произшествие по време на тренировка.

На Сан Сиро Милан затвори първото полувреме, губейки с 1: 0 от Емполи, като получи удар с глава от грузинския нападател Леван Мчедлидзе след ъглов удар на границата на полувремето.

При възобновяването миланците пропуснаха максимално наказание със Сузо и тосканците се възползваха от него, за да удължат разстоянията през сенегалската маме Тиам (m.67).

В последния участък росонерите увеличиха нападателното си тегло и итало-перуанският Джанлука Лападула намали разстоянията на 72; още в контузия, аржентинецът Лукас Окампос докосна равенството, но дясната му ръка се блъсна в гредата.

Така Милан остана шести, с две точки пред Интер, седми, докато Емполи направи още една важна стъпка към неговата постоянство.