Avilesinas преодоляха лоша първа четвърт и прекъснаха играта в третата, с 19-5

Новини, запазени във вашия профил

добре

Анна Боледа, най-добрият голмайстор на ADBA, се бори за топка срещу Иванова, преди да получи удар по носа. Рикардо Солис

Avilés, Albina FERNÁNDEZ

ADBA изпълни целта си и победи Aros de León, отбор, който пристигна със същите номера като Avilesinas и който е пряк съперник да се опита да изкачи позиции в класирането. Победата позволява на местните да спрат поредица от две загуби поред.

Авилесините започнаха много нервни и несигурни в изстрела на коша и се отказаха от първата четвърт на резултатния успех на гостуващата база Лора Фернандес, която с 21 точки стана голмайстор на играта. Фернандес се възползва от усилията, които нейният защитник полагаше, за да подкрепи защитата на вътрешните играчи, за да отбележи с лекота. През второто тримесечие всичко се промени. ADBA започна да се чувства комфортно в защита и Анна Боледа, Джерика Уотсън и Минчикова започнаха да подобряват броя си в атака, за да стигнат до края на първото полувреме напред на таблото (37-32). Третото тримесечие беше по-скоро същото. Авилесините засенчиха най-опасните играчи на Арос, Иванова, която остана с осем точки, и чилийката Морисън със седем, и закрепи победата с категоричните 19-5. Последното тримесечие беше по-равномерно. ADBA загуби интензивност на защитата и отбеляза успех с контузия на Анна Боледа, но резултатът не беше застрашен.

Местният треньор Йоланда Михарес показа задоволството си от победата. «Трябва да спечелим, за да вярваме, че имаме възможности да бъдем по-високи. Загубата генерира много съмнения като отбор и с победата направихме крачка напред, това е малка стъпка, но е в правилната посока ».