En-Nesyri се облича като герой в Pizjuán
Мароканецът води завръщането на Севиля, който игра с десет през второто полувреме

Хесус Навас

Изблик на мароканския Юсеф Ен-Несири само за три минути позволи на Севиля да спечели победата срещу руския Краснодар (3-2), въпреки че игра с един по-малко за изгонването на Хесус Навас през цялата втора половина на мача, изигран на Рамон Санчес-Пижуан, от третия ден на Шампионската лига.

Отборът на Жулен Лопетеги загуби с 0-2 в 20-та минута, но не се развали. Тези от Нервион подписаха забележително упражнение на търпение, смел футбол и много вдъхновение, като всички те се възползваха от въпросния Ен-Несири. Двата му гола тази сряда ще го накарат да забрави онзи провал във финала на Суперкупата срещу Байерн.

Бившата Лега направи невъзможното, когато най-черният хоризонт рисува за андалусийците. Нощта беше епична, след като Краснодар се оказа с твърде много плячка, за да покаже достойнствата си. От самото начало той страдаше от глада на Окампос и се отърва от дузпа, прегледана от ВАР от ръцете на Сюлейманов. Руският отбор обаче удари пръв.

Самият Сюлейманов изведе гостите напред с майсторски свободен удар от границата на зоната. Краснодар използва момента си и намери втория при дузпа, която Берг преобразува, след като Кунде спъна опонент с пръст. Дузпата и картата струваха промяната на централния защитник на Севиля, който беше заменен - ​​заедно с Ескудеро - преди почивката.

Тогава Севиля, освен таблото, възстанови константите, които я накараха да спечели шестата си Лига Европа само преди няколко месеца. Хората на Лопетеги покориха своя съперник, десети в руската лига, и запълниха разликата с глава на Иван Ракитич след центриране на талантливия Жоан Джордан. Цялата сила загуби ефекта си с изгонването на Навас, преди да се насочи в тунела на съблекалнята.

Изненадващо, Севиля не обвини усилията и беше по-добре с десет играчи на зелено. Нервионезесите се облегнаха на Оскар Родригес, за да сплашат извън зоната и с изстрел от Ракитич, който се озова на напречната греда. Достойнствата все още бяха налице, въпреки че руснаците се съпротивляваха с голяма почтеност. Вратарят Сафонов направи още три решителни спирки.

Той обаче не можа да спре жада на Ен-Несири в тези три златни минути за нападателя на Севиля. Той изравни играта, след като се възползва от грешка на Кайо при излизането на топката - дефиниране с много класа - и завърши подвига си, като стана собственик на рикошет в фаул, който целуна дървото, преди да завърши на краката си. Африканецът стреля с голяма ярост.

Севилистите затвориха триумфа с големи дози жертви и оставиха билета за втория кръг на "Шампионите" съвсем близо. Хората на Лопетеги споделят преднината в група Е с Челси и вземат шест точки пред Рен и Краснодар, точно следващото им предизвикателство в четвъртия ден на 24 ноември.

ЛИСТ ЗА ДАННИ.
--РЕЗУЛТАТ: СЕВИЛА, 3 - КРАСНОДАР, 2 (1-2, на полувремето).
--НАСТРОЙКИ.
СЕВИЛ: Ваклик; Хесус Навас, Диего Карлос, Кунде (Оскар Родригес, мин. 34), Ескудеро (Акуня, мин. 34); Гудел, Йордан (Фернандо, мин. 60), Ракитич; Окампос, Мунир (Ен-Несири, мин. 60) и Де Йонг (Рекик, мин. 83).

КРАСНОДАР: Сафонов; Чернов, Кайо, Мартинович, Рамирес (Сорокин, мин. 46); Уткин (Вандерсон, мин. 75), Газински, Олсон, Сабуа (Сперцян, мин. 34 (Классон, мин. 65)); Берг и Сюлейманов.

--ЦЕЛИ:
0 - 1, мин. 17, Сюлейманов.
0 - 2, мин. 21, Берг, от дузпа.
1 - 2, мин. 41, Ракитич.
2 - 2, мин. 69, En-Nesyri.
3 - 2, мин. 72, En-Nesyri.
--СЪДИЯ: Феликс Брич (ALE). Той предупреди Кунде (мин. 16) и Оскар Родригес (мин. 50) с жълт картон в Севиля; и Сперцян (мин. 51), Кайо (мин. 59) и Берг (мин. 90) в Краснодар. Той изгони Хесус Навас (мин. 45) с директно червено.