Кулите се сбогуват с редовната фаза на Евролигата с победа 83-74 в Палау Блауграна

Барселона | 06 · 04 · 19 | 00:31

нередовна

Споделете статията

Нападателят Ханга (в) се опитва да изпревари Харисън (и) и Дженкинс. EFE

The Барса Ласа затвори редовната фаза на Евролига на баскетбол с отработена победа (83-74) срещу Руски Химки, че въпреки че се появи в Палау без голямата си звезда, Алексей Швед, създаде много проблеми на тези на Светслав Пешич, който не реши играта чак до последната четвърт.

Каталунският отбор вече мисли само за него Anadolou Efes Истанбул, отборът, срещу който квалификацията за Финална четворка на Витория. В светлината на видяното срещу руснаците, той ще трябва да бъде по-редовен в защита, за да победи турския отбор, с когото има трек фактор срещу.

През първото полувреме азулгранасите предложиха две различни лица. Първите десет минути, когато руснаците, много успешни в тройките, изпратиха в играта и одобриха 32 точки, а последните шест от втората четвърт, където Барса изтри Химки от пистата с огромна защита това го накара да се побере с две точки.

Барса стартира много слабо отзад, като позволи втори вариант на Зубков и позволи на руснаците да избият чисти удари от линията с три точки (5-10; мин. 4).

Той реагира с 7: 0 на Анте Томич, за да си върне командването на таблото (12-10, мин. 6). Каталунците винаги се оказваха по-удобни да играят топки в Томич или Ориола, отколкото да хвърлят от периметъра, където само Кайл Курич успя да добави.

Барса не реши проблемите си в защита на руските стрелци. Харисън и Дженкинс вкараха в последните три минути, за да завършат първата четвърт с 11 точки нагоре (21-32).

Руснаците успяха да имат до петнадесет точки разлика (26-41, мин. 14), преди Барса да разбере, че мачът Щеше да го спечели само ако запретне ръкави в защита.

Каталунците напреднаха притискателната линия до три четвърти от пистата и затегнаха основата Вячеслав Зайцев, на когото играта започна да става голяма, когато Кевин Пангос той го стисна в защита. Руският отбор, с ротация от само трима мъже, само добави 11 точки през втората четвърт.

Блажич, Ориола и Клевър -три резерви - те вдигнаха Барса, която с частични 18-0 обърна играта (44-41, мин. 19) и подкопа морала на Химки, който с по-къса скамейка страда много, когато каталунците повишиха интензивността на играта.

Барса не успя да прекъсне играта, след като вдигна една точка нагоре на полувремето (44-43) и пет поредни точки от Яка блажич Те ще го изведат в максимална полза (49-43, мин. 22). Точно обратното. Химки се завърна към заряда с две тройки и част от 0-11, които го върнаха да командва на таблото (49-54).

Руснаците се подобриха в защита след четвъртчасовата пауза и успяха да деактивират Барса в атака, добавяйки тези на Пешич само десет точки през цялата четвърт.

Джордан Мики спечели играта и в двата ринга на Анте Томич и без хърватинът да доминира в боята, Барса не можа да си възвърне командването на играта до последната четвърт, която беше с четири точки надолу (54-58).

Барса даде нов тласък в началото на последната четвърт с частични 9-0 за минута и половина, които ги вкараха пет (63-58, мин. 32) с Курич, водещ в атаката на Барса.

Руснаците не се предадоха и отговориха с тройки от Сергей Мония да се върнете към командата за последно на таблото (65-66, мин. 33).

Каталунците си възвърнаха последователността в последните минути с Кевин Пангос начело и Адам Ханга, много внимателен към всякакъв надзор от Химки в прохода. Унгарският нападател вкара тройка и направи потапяне, след като открадна топка в средата, за да изстреля местните към финалния триумф.

The Барса Той реши мача с 14-2 серия, която доведе разликата до единадесет точки (79-68, мин. 37) след два поредни коша на Анте Томич.