Ранен гол на Дембел не беше достатъчен за Барса да затвори Шампионската лига с победа. Той го направи с почти героично равенство срещу Тотнъм, за който в голяма част от второто полувреме се знаеше, че е елиминиран и който се сблъска с необикновен Чилесен, докато Лукас Моура успя да го преодолее, нещо, което до последните няколко минути на лудост изглеждаше невъзможен. Валверде дебютира на Миранда и Алесб в Шампионската лига и запази Меси за последните половин час, но английският отбор игра много срещу Барса със забележителни ротации. Интер от Милано пропиля услугата, която им направи Барза, като не успя да победи ПСВ.

Dembйlй вкара страхотен гол, който напълно обуслави играта, особено първото полувреме. Той направи всичко. Кражбата на портфейла на Роуз в атакуващата зона на Тотнъм, който излезе с призвание за контрол от първата минута, обиколи цялото поле, изпрати Уинкс и Роуз надолу и надигра сънародника си Лорис.

Под прикритието на 1: 0, Барса, до голяма степен експериментална, задържа звездния Тотнъм с контрол през първата фаза на мача. Дебютантите в Шампионската лига, Миранда, която дори отправи удар почти над линията през второто полувреме, и Алесб, закалени срещу тежки тежести и въпреки някои трудности, повече от доставени

Но загубите на топката в медулара позволиха на английския отбор да си забие носа. Всяко пространство, което ансамбълът на Почетино откри, с неточности на Коутиньо, Артър, Алесб, Семедо - много търсени от Сон или Ериксен, които сменяха групите - или дори Дембеле, предизвика паника, принуждавайки Ленглет и Вермаелен към големи усилия, извънредно затваряне Cillessen. Син го имаше в центъра на Роуз, отчаян да компенсира играта на вратата на Дембеле, Кейн пропина фаул, който самият той бе генерирал срещу Ленглет и, преди всичко, Чилесен беше провиденциален срещу Сон срещу корейския, който благодарение на велик пас от Ериксен, беше изненадал отбора на Барса напълно неохраняван.

Въпреки че Коутиньо уцели гредата след комбинация с Мунир, пристигането на почивката беше това, което даде отбор на Барса с артилерия на пейката, за да им даде нов импулс. Тотнъм обаче излезе за игра след почивката.

Cillessen отново се отличи при удара на Eriksen, Lenglet неуравновеси Kane в повече от вероятна дузпа, когато английската звезда беше на път да завърши след поредната загуба от Barça, а холандският вратар стана кошмарният син на корейския син, като отправи нов удар от него. Неговият шедьовър обаче беше показването на рефлекси, когато той отхвърли удар на Лукас Моура на голлинията. Невероятно действие на холандеца.

Дори влизането на Меси в последния половин час не освободи Барса от атакуващия натиск на отчаян Тотнъм, който, елиминиран, трябваше да направи равенство, така че Почетино се обърна към Льоренте. В луд край на играта Коутиньо отново удари гредата, преди нова срещу Тотнъм, с контролни грешки и лоша маркировка от Семедо до Кейн, завърши с английския център и стреля по удоволствието на Моура, който най-накрая може да надмине Чилесен.

НАСТРОЙКИ и резултати

ФК Барселона: Cillessen (4); Семедо (1), Ленглет (3), Вермален (3), Миранда (2); Алесб (3), Ракитич (2) (Серджо Бускетс (2), 46 '), Артър (1); Dembйlй (3) (Denis Subrez (0), 75 '), Munir (0) (Messi (1), 62'), Coutinho (2)

ФК Тотнъм Хотспур: Лорис (2); Уокър-Питърс (2) (Ламела (2), 60 '), Алдервайрелд (2), Вертонген (2), Роуз (1); Сисоко (2), Намигвания (1) (Льоренте (s.c.), 83 '); Ериксен (3), Деле Али (2), Син (2) (Лукас Моура (3), 70 '); Кейн (2)

Голове: 1-0, Dembйlй (7 '); 1-1, Лукас Моура (85 ')

Рефер: Милорад Мажич (Сърбия) (1). Карти за Уокър-Питърс (15 '), Семедо (72')

Стадион: Камп Ноу. 69 961 зрители