Тенисистът на Майорка печели с 6-3, 3-6 и 11-9 по-малко от седмица след като се ожени

Нур-Султан | 25 · 10 · 19 | 11:03

побеждава

Споделете статията

Рафа Надал по време на мача, игран в Казахстан EFE

Испанците Рафа Надал победи в четвъртък сърбина Новак Джокович, за 6-3, 3-6 и 11-9 в благотворителен мач, изигран в столицата на Казахстан Нур-Султан.

Това беше изложбен мач, но двамата най-добри играчи в света го приеха сериозно. Надал, който се ожени преди по-малко от седмица, Той взе първия сет, сръбският втори и третият беше битка, която постави феновете на централноазиатската държава на крака.

Тенисистът от Майорка, който се ожени само преди пет дни, доминираше в третия сет от самото начало, но Джокович възстанови и успя да изравни състезанието.

Там Надал каза достатъчно и прие мача, известен като „Сблъсъкът на титаните“ със страхотен бекхенд воле (11-9).

Няма и следа от умора в краката който ще стане световен номер едно на 4 ноември, след като съперникът му днес падна на четвъртфиналите в Шанхай.

Надал, който вече се е изправял срещу сърбина в няколко изложбени мача, изигра последния си официален мач на 21 септември, което ще ви позволи да пристигнете свежи в края на сезона.

Джокович се възползва от възможността да се пошегува с момчетата с топката и дори покани младите зрители да скочат на терена, за да танцуват.

Мачът, който беше предшестван от химнът на Казахстан, Испания и Сърбия, Игра се на „Барис Арена“ пред близо 12 000 зрители, които платиха от 8 до почти 10 000 долара.

Бившият президент и баща на нацията Нурсултан Назарбаев председателства срещата между Надал и Джокович, приети по-рано от казахстанския държавен глава Касим-Йомарт Токаев.

Тази сутрин и двамата играчи, които се измериха днес, за да помогнат на децата чрез съответните им фондации, откриха новия тенис център в казахстанската столица.

Рафаел Надал и майка му Ана Мария Парера, създадена през 2008 г. Фондация Рафа Надал с цел да помогне на деца и юноши в неравностойно социално положение.

Сега Надал и Джокович ще пътуват директно до Париж, за да изиграят последните 1000 Мастърса за сезон, който ще завърши с финалите на ATP в Лондон и финалите за купата на Дейвис в Мадрид.