Отборът, воден от Диего Джустоци, побеждава МФК Тюмен с голове на Рафа Сантос и Алберто

ElPozo Murcia спечели място във великия европейски финал по футзал вчера, след като победи MFK Tyumen с 2: 1 в мач, в който хората на Диего Джустоци редуваха щанги с висока интензивност с отбранителни връзки. Доминацията на руския отбор беше размита с напредването на първата част, която беше използвана от ElPozo за приближаване на противоположната цел с опасност. Отборът на Мурсиан, който знаеше как да издържи последните минути на мача под обсадата на съперническия отбор, стигна до последната стъпка, за да спечели дългоочакваната европейска купа, като на финала трябваше да надвие Барса, която победи руския KPRF в дузпите след равенство (3-3) след продължения.

гали

Първата част започна с логическото напрежение, съответстващо на полуфинал в Шампионската лига от страна на двата отбора, знаейки тежестта, която всяка грешка води до този вид среща. Не след дълго MKF Tyumen използва, както обикновено, Gugiel като вратар-играч, за да постигне превъзходство в няколко начални етапа, което доведе до постепенно доминиране на руския отбор. Лео Сантана, който вече знае какво е да бъдеш коронясан за европейски шампион с казахстанския караит, отговаряше за предаването на необходимата интензивност на останалите съотборници, успявайки да противодейства на скоростта на атаката на Тюмен със солидност и концентрация върху отбранителни баланси.

Шансовете дойдоха с капкомер в началните щанги, материализиран в изстрел към гредата на руския отбор и обещаващи две срещу една в полза на ElPozo, които Матеус не можа да завърши успешно след подаване на Марсел. Еспиндола, който в отсъствието на Хуанжо отговаряше за защитата на целта на копнежа, както правеше в предишната фаза на състезанието, беше отговорен за отблъскването на бързите мигли на MKF Tyumen, които малко по малко бяха разредени и отстъпиха място на по-удобно управление на играта от отбора на Murcian. Хората на Джустоци продължиха да разклащат противниковата врата без успех и в следващите минути, с възможности за гол за Алберто и Парадински, но беше необходимо да се изчака пет минути, за да остане преди почивката, за да може ЕлПозо да отвори резултата, благодарение на мощен удар от Рафа Сантос вътре в зоната след добро предишно възстановяване от Матеус на базовата линия. Отборът на Мурчиан удари първи и успя да се справи с това предимство до края на първото полувреме, задържайки стъпалото пред Тюмен и заплашвайки да удължи предимството с бързи и опасни изходи, които не намериха награда.

Второто полувреме беше представено като копие на предишното, като Тюмен изигра пет в търсене на доминиране на играта, но само първите моменти бяха достатъчни, за да покажат дискомфорта, в който се беше настанил отборът на Мурчиан, разкривайки някои намеци за несигурност. Тази релаксация след завръщането от съблекалните се възползва от руския отбор, който, като се възползва от лоша продукция на топка от Лео Сантана, който дотогава се открояваше със своята солидност, успя да изправи 1-1 благодарение на посетителят на гол на капитана, Абрамович. Голът подтикна Тюмен, който запази контрола над играта срещу противник, който не успя да се появи на вратата на съперника едва след пет минути.

Руското господство стана стерилно с течение на минутите и ElPozo се възползва от възможността да се разхлаби и да започне да смущава Гугиел. Парадински предупреди първия със силен удар, но това ще бъде Алберто, който след хвърляне успя да изненада и да се появи само на далечния стълб, за да отмени равенството и отново да изведе отбора на Мурсиан на таблото.

Издръжливост и награда

Дойде времето за шисти. Николай Иванов беше първият, който направи пауза в мача, за да реорганизира отбора си и да намери правилния начин да продължи да се бори за място в европейския финал. Фигурата на вратаря-играч се появи отново в руския отбор, който отново изигра ролята на доминатор. От своя страна Диего Джустоци използва своето мъртво време, за да подреди екипа си и да изисква интензивност и концентрация.

Последните минути се превърнаха в монолог на Тюмен, чието настояване не намери награда, тъй като всичките му действия се натъкнаха на защитната мрежа, изтъкана от ElPozo. Отборът на Murcian знаеше как да издържи и да доминира нервите си в последния участък от мача, осигурявайки пропуск към финала на Европейската купа, определен за утре (20:00 ч., ЦЕЛ).