Гол на французина в последната минута отстъпка класира хората на Симеоне след тежък мач

Иняки Дюфур | 01 · 11 · 16 | 13:18

атлетико

Новини, запазени във вашия профил

Шампионска лига: Атлетико де Мадрид - Ростов

Атлетико де Мадрид обяви квалификацията си за осминафиналите на Шампионската лига във вторник с мъчителна победа в последната минута срещу него Ростов, трансформиран от французина Антоан Гризман и изграден от обидното настояване, неефективен и предсказуем до крайните 2-1.

Когато равенството изглеждаше непроменено - еквалайзерът също си струваше да премине към следващия рунд-, появата на нападателя запази Атлетико пълен с триумфи в тази Шампионска лига, с цел неизчислима стойност. За победата и защото го оставя в един момент от гостуването си в Байерн Мюнхен да бъде първи в групата си.

Не беше лесна игра за Атлетико. Не беше в Русия (0-1), нито във Висенте Калдерон. Той превъзхожда във всичко Ростов, но футболът не разбира предразсъдъци, а само факти, какво се случва на терена, което показа, че всички предупреждения на Диего Симеоне в навечерието имат причина.

Защото руският набор, дебютант на този курс в Шампионската лига, С една точка за четири дни той знае какво играе, от ограниченията си, но и от работа, последователност и много дефинирани идеи. Защитен профил, който не се отказва от натиска, интензивен, мощен по физика и много компактен.

Това струва на света Атлетик такъв вид среща и съперник. Само с три вариации в единадесетте си - Върсалко, Коке и Фернандо Торес - той винаги се чувстваше изискан от опонента си, може би поради конкурентния руски блок, който прекъсна връзката по време на много моменти местния потенциал около вашия район.

Нито този отбор на Мадрид беше толкова прецизен толкова бързо и толкова дълбоко в атака през целия мач, изправен, засечен и заплетен от натрупването на футболисти на опонента си при отстъплението, нито предаде толкова ритъм, както обикновено, или намери почти начини да създават шансове в първия акт.

Гризман дава победата на Атлетико в последната минута. EFE

Дори не му беше достатъчно да отбележи 1: 0 в 28-ата минута. Тогава той не наруши играта, в акробатичен удар с левия крак на французина. Антоан Гризман, преоткрит с целта четири мача по-късно, защото Ростов му изравни при следващата игра, минута по-късно, в много бърза контраатака, разрешена от Azmoun.

Топката беше от Атлетик, предназначен за упражнение в търпение; възможностите почти дори: изстрел от Торес или поредица от изстрели и отхвърляния в посещаваната руска зона за отбора на rojiblanco и умишлен далечен изстрел на Дмитрий Полоз, изчистен в беда от словенеца Ян Облак за Ростов.