Хората на Симеоне се справиха с първото си поражение в новата Anoeta

Реал Сосиедад прекрати добрата серия на Атлетико де Мадрид с нестихваща победа (2: 0) в новата Anoeta, пълен до краен предел, благодарение на головете на Мартин Одегаард и Начо Монреал, само за две минути след второто полувреме, по повод четвъртия ден в Сантандер лига. Предизвикателството не беше лесно и баският отбор даде добър отчет за него. Тестът на Anoeta беше отровен капан за Атлети без аргументи в деня след почивката на националния отбор. Той беше по-доминиращ през първото полувреме, но в крайна сметка беше подчинен на предложението на местните жители. С два гафа всичко беше съсипано. Поражението и размяната на Облак.

атлети

Това беше може би най-лошото, отрицателното салдо за матраците преди да получи Ювентус в „Шампиони“. Вратарят на Словения в крайна сметка зашеметен във втория гол за Реал - той не загуби съзнание - и отстъпи място на Адан след 20 минути. Той отказа да напусне терена, но капитаните Саул и Коке в крайна сметка го убедиха, тъй като таблото също не призова за възкресение.

Тези от Imanol Alguacil предупредиха с хедс-ъп от Oyarzabal през първото полувреме и дори с център от Portu, че испанският международен нападател не успя да завърши. Достойнствата започнаха да се превръщат в "txuri-urdin" с Oblak, който отново полира ръкавиците си. Вратарят на rojiblanco живя още един ден в офиса и Anoeta вибрира на трибуните с рекордна посещаемост благодарение на почти 35 000 зрители.

Сценарият не беше неудобен за Атлети, който продължи със собственото си темпо, без да сложи още една екипировка и да изчака офанзивите на Реал, което не беше точно все още. Скоро Donostiarras намериха пътя си към щастието с гол на Odegaard в сърцето на района. Норвежецът получи топка от Микел Мерино и определи с малко богатство.

Ударът му докосна прасеца на Савич и отклони траекторията на топката. Голът остави хората на Симеоне „гроги“, загубени в последните метри и с малко новини от Жоао Феликс, чийто футбол беше през първото полувреме, преди да бъде заменен. Само две минути след 1: 0 дойде вторият и последен удар за Атлетико де Мадрид.

Център към района, с изстрел от младия Исак, се озова в малката зона и Монреал - който дебютира с Реал - постави палеца, за да направи 2-0, в допълнение към замаяността на Облак, който трябваше да се лекува на тревата. Адан го предаде и едва имаше работа в последните 20 минути. Цялата тежест на играта беше насочена към целта на Моя.

ВИТОЛО, БЛИЗО ДО ЦЕЛТА

С резултата срещу, Атлетико увеличи линиите и генерира по-голям натиск, съзнавайки, че вече няма какво да губи. Тогава Витоло намери пространствата няколко пъти. Първият дойде в триангулация, която Моя спря със заслуги, а вторият, в екшън от Лоди, който Диего Коста завърши без късмет.

Корея, който дебютира през сезона в лигата след разочарованото си подписване за Милан, също искаше да промени късмета на матрака, но нямаше начин да победи синьо-белите. 2-0 останаха до последния сигнал, Реал открива своя запис на победи, а Атлети - пропуснали Мората - се спъват за първи път в Лигата, след като започнаха с камбани.

ЛИСТ ЗА ДАННИ.

ИСТИНСКО ОБЩЕСТВО: Moyà, Zaldúa, Elustondo, Llorente, Monreal; Zubeldia, Mikel Merino (Zurutuza, мин. 83), Portu (Janujaz, мин. 82), Odegaard, Oyarzabal; Исак (Вилиан Хосе, мин. 74).

ATLÉTICO DE MADRID: Облак (Адам, мин. 66); Трипие, Гименес, Савич, Лоди; Коке, Саул, Лемар (Льоренте, мин. 46); Витоло, Жоао Феликс (Корея, мин. 57) и Диего Коста.

ЦЕЛИ: 1-0, мин. 58, Odegaard; 2-0, мин. 60, Монреал.

РЕФЕР: Матеу Лахос (К. Валенсиано). Той предупреди Зубелдия с жълт картон (мин. 45) в Реал Сосиедад; и Trippier (мин. 51), Льоренте (мин. 60) и Диего Коста (мин. 69) в Атлетико де Мадрид.

СТАДИОН: Reale Arena, 34 719 зрители.