Барса плати скъпо за тяхната неразумна последна четвърт (8 точки) и в крайна сметка загуби на корта на Локомотив Кубан в първата игра в четвърт плейоф на Евролигата (66-61). Каталунците доминираха през по-голямата част от мача, но заседнаха в най-горещите моменти. Антъни Рандолф беше кошмар в културата на живописта (17 + 10 и 26 вал). В Барса се открои Пау Рибас (13 точки). По този начин руснаците отиват с 1: 0 от поредицата.

• WhatsApp
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Флипборд
Затварям Дял

ФК Барселона Ласа загуби от Локомотив Кубан Краснодар (66-61) в Баскет Хол в първия мач от плейофите на Евролигата в двубой, в който доминираха в целия мач, с изключение на последните две минути, когато руският отбор взе предимството на финалната паяра на Блауграна в атака, за да се обърне таблото и да се принуди Барса да спечели втория двубой, този петък, ако иска да има опции за присъда в Палау Блауграна.

тримесечие

Лошото последно тримесечие

Последното 16-8 тримесечие през последната четвърт осъди Барса. Цялото господство, което имаха, всички добри усещания, събрани за 38 минути, бяха окончателно разрушени в тези 2 съдбовни минути, където лошият край на блаугранасите се влоши и поражението беше потвърдено и завършено. Изглеждаше, че ще пречупят джинкса си у дома, но неразбираеми грешки и спад в защитата предотвратиха победата и дадоха крила на Локомотив, който премина от по-малко в повече.

Може би несправедлив финал видя това, което е видяно, но от което каталунците ще трябва да се учат за петък. Истината е, че Краснодар натискаше, когато трябва, никога не напускаше играта и накрая се ровеше в раната на Блауграна у дома. Това беше игра на контрасти, с изкачване на местен отбор и Барса, която, когато можеше да довърши съперника, но не го направи и в крайна сметка плати последствията.

И това чудесно начало на играта от Джъстин Доелман, с 9 от 10-те първоначални точки на Барса в сметката му, позволи на отбора на Блауграна да започне серията. Известни бяха проблемите на каталунците у дома и още повече, когато са по-долу на таблото, така че този старт на „Капитан Америка“ насърчи хората на Паскуал и отбеляза пътя напред. И го направиха, защото само през първата четвърт слязоха отдолу.

"Барса" остана жива на Кубан

С ниски маркери в резултат на слабия успех и на двете страни, по-обвинени в Локомотив, Барса се чувстваше комфортно, въпреки че пропусна възможността да постави земя в средата, тъй като нямаше късмет от свободния удар. Те достигнаха максимум 9 точки през втората четвърт, но когато руснаците бяха нулеви в тройки (1/13, 7%), Барса не можа да намери ключа към вратата на присъдата.

Те оставиха живи тези на Георгиос Барцокас, които въпреки това бяха добре в защита и свързани благодарение на Антъни Рандолф. Пивотът беше огромен, влизаше отвън навътре и подлудяваше защитниците си. Освен това липсата на ефективност в тройката изчезваше и това подобрение, заедно с господството на рикошета му и по-големия успех в свободния удар, позволи на местния отбор да се приближи на таблото.

Частичен гейм, Барса знаеше как да влезе във войната, предложена от Краснодар през второто полувреме и въпреки загубата на третия сет (23-20), прескочи до последната четвърт, където беше трудно да започне. Това доведе до изравняване на резултата и за втори път в мача Локомотив се изправи (54-53).

И там, с ахилесовата пета на Барса, изложена на съперничащото мачадо, мачът беше решен. Сценарият не беше идеален, но отборът на Блауграна остана твърд, като Абринес и Рибас командваха отвън, а Томич се опитваше да не направи липсата на сила отвътре по-очевидна. Джоуи Дорси, който играеше добра игра, изкълчи глезена си на полувреме и не можа да се върне на пистата.

Азулгранасът се провали с лесни кошници в горещи моменти

Точка до точка, кош до кош, алтернативите на таблото бяха постоянни в последните минути. При липсата на 2 минути играта беше в юмрук и накрая Барса потъна. Те не можаха да овладеят детайлите, не вкараха лесни кошове и Локомотив поведе най-голямата си преднина, тъжните +3, точно навреме. Сега, във втората игра, Барса ще трябва да спечели, за да има възможности за присъда в Палау Блауграна.