Майорката изпрати младия канадски Auger-Aliassim, 18-годишен, с двойни 6-3

Споделете статията

Рафаел Надал. Ройтерс

надал

Рафа Надал наложи своя опит и по-голям контрол на топката, за да победи младото обещание на 18-годишния канадец Феликс Оже-Алиасим, най-младият в кутията в това издание, в дебюта си в Мутуа Мадрид Оупън 6-3 и 6-3 и стигат до осминафиналите.

Свързани

Не беше най-добрият ден за тенис мач, с пориви на вятъра почти продължавате, Така че поддържането на топката в игра беше почти чудо, но Надал беше много по-точен в това отношение и въпреки че веднъж се отказа от сервиса си, той успя да се отърве от първия си съперник за час и 37 минути, да, на шестия бално парти.

Испанецът, засегнат от стомашен вирус преди дни, беше бърз, да, и по-ефективен от вашия противник по време на сблъсъка с точките за пробив (той преобразува 4 от 10) и след като спечели първия сет за 40 минути, той успокои първоначалните си нерви, за да доминира по-късно с по-голямо спокойствие.

Надал знае как да играе срещу младежите от Новото поколение. Всъщност той има 20 победи и само две загуби срещу тях, откакто ATP откри тази кампания през 2016 г. Монреал, третият най-млад полуфиналист в историята на Masters 1000 (Маями тази година) Той проявяваше сила и самочувствие, но му липсваше постоянство да победи петкратния шампион на този турнир.

Скръстеният бекхенд на Рафа бе най-добрият в испанския тенис. Под ъгъл и прецизност, той служи за пробив и улов на съперника му на задния крак и въпреки че той се отказа от сервиса си в осмия гейм от последния сет, с двойна грешка и предупреждение от съдията на стола, тогава той върна монета след шест опита.

Победата служи на Надал за миг да забрави за пораженията си на полуфиналите на Барселона и Монте Карло, срещу австриеца Доминик Тийм и съответно италианеца Фабио Фогнини, за да спечелят доверие в Мадрид.

Играчи като Серджо Рамос, Кейлор Навас, Серджо Регуилон и Лука Модрич, наред с други от Реал Мадрид, и атлетичните Ян Облак и Филипе Луис, както и бившият Барселона и Реал Мадрид Роналдо Назарио и баскетболистът Серхио Люл бяха цитирани в стои., и бившият президент на Барселона Сандро Росел.

Надал ще се изправи във втория кръг с друг младеж, американецът Франсис Тиафо, 21-годишен, който победи германеца Филип Колшрайбер с 6-4, 3-6 и 6-3 за един час и 51 минути. Испанците се наложиха в единствения предишен мач, тази година на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия, 6-3, 6-4 и 6-2.