Барса преодоля (63-87) гостуването си на Зенит Сан Петербург в Йоан Плаза през втория ден от редовната фаза на Евролигата, две от две за победата на каталунците и извън дома, с 7-28 пробег през последната четвърт, с Кайл Курич като топ артилерист (24 точки) и настоятелен Никола Миротич.

през

Светислав Пешич изтегли репертоара и през второто полувреме успя да спечели играта срещу Плаза, която започва да дава своя отличителен белег на руския отбор. Гостът на Евролигата искаше да изненада и се задържа до последната четвърт. Талантът на Барса и защита, която увеличаваше интензивността си, решиха в последния участък. Специално споменаване заслужава новобранецът в състезанието Леандро Болмаро.

На Барса липсваше газ в Русия през първото полувреме, което Виктор Клевър държеше, с 8 точки през първата четвърт и Кайл Курич, 10 през втората, в допълнение към интензивността, която даде младият Болмаро. Двубоят започна като ти-между-ти между Делани и Албиси, един от многото бивши ACB на Зенит. Тези от Плаза имаха повече търпение в атака и откриха включен Воронов.

Местният отбор направи много неща добре, които се появиха пред феновете им с най-високо континентално състезание, но таблото не отразяваше разликите (20-19). Широката ротация на Барса намираше решения, с най-голям дефицит в отскока. Барса получи повече физическа защита и шестия марш, с който Болмаро влезе, като загубите се увеличиха в помещенията.

Хората на Пешич заплашиха с удар, но няколко лоши игра на Делани намаляха ефекта на Курик до 40-43 на полувремето. Добрите проценти на успех в двата отбора претърпяха спиране във възобновяването, като 0 от 4 в тройки на Миротик, който все още се търсеше. Третата четвърт затвори пръстените, като Дейвис намали сушата от пет лоши минути (44-48).

Болмаро отново се показа и въпреки че пристигна с четири фаула през четвъртата четвърт, той продължи да дава самочувствие на играта си. Не винаги с успех, но в защита това работи при обира за излитането на Барселона с тройката на Курич (56-64). Отскокът отново взе своето влияние върху отговора на Томас, но тази максимална разлика бе запазена и увеличена от отбора на Пешич.

Последен участък, с който гостуващият отбор се справи с авторитет, като Миротич остави 17 точки и 10 борби в края и Болмаро, който, движещата сила на дъщерното дружество на Куле миналата година, остави презентацията си на брега на Балтийско море. Зенит, въпреки загубите си, се състезаваше, както Плаза обеща на пейката, но този петък играта беше дълга.

ЛИСТ ЗА ДАННИ

ЗЕНИТ САНКТ ПЕТЕРБУРГ: Албиси (6), Воронов (10), Понитка (2), Абромайтис (9) и Иверсон (9) - първоначален квинтет-; Понкрашов (3), Холинс (4), Ренфрой (5), Трушкин (6), Балашов (-), Томас (9).

BARÇA: Delaney (5), Hanga (-), Claver (12), Mirotic (17) и Tomic (4) - начални пет -; Смитс (3), Курик (24), Ориола (4), Абринес (3), Болмаро (5), Дейвис (10).

--ЧАСТИЧНО: 20-19, 20-24, 16-16, 7-28.

--СЪДИ: Христодулу (GRE), Роча (POR) и Войнович (SER). Без елиминиран.

--ПАВИЛИОН: Sibur Arena, 6758 зрители.