Екипът на Гуардиола оставя равенството осъден, след като побеждава амбициозния Шахтьор Донецк с 5 на 1

Барселона | 08 · 04 · 11 | 03:00

мадрид

Новини, запазени във вашия профил

Барселона се среща и среща с Реал Мадрид на полуфиналите EFE

The ФК Барселона постигна важна победа снощи срещу Шахтьор Донецк (5-1) и оставя равенството на четвъртфинала осъдено, тъй като пътуването до непобедената Донбас Арена на украинците ще го направи с удобно предимство благодарение на добър мач в атака, но при което хората на Гуардиола допуснаха твърде много грешки, че посетителите не знаеха как да се възползвате от.

С две лица, едно много добро отгоре и едно лошо отзад за глупави грешки, Барса той имаше много късмета да отнесе този велик резултат в Донецк. Иниеста беше скандал, най-добрият в играта, но изненадващо имаше пропуски в концентрацията при хората на Гуардиола, които можеха да доведат до различен резултат. Въпреки всичко, Барса също успя да преодолее пет гола, а дуелът беше луд, електрически и без пауза.

През първото полувреме Барселона доминираше в таблото и добра част от играта, а много фенове на Блауграна благодариха на Шахтьор, че не наказва нито една от твърде много непринудени грешки, допуснати от Гуардиола. И то е, че украинската опасност дойде след неуспешни контроли, пропуски без адресат или лошо поставяне на блауграна, всичко това не е обичайно за каталунците.

Така, въпреки първоначалната цел на „татко“ Иниеста, който го посвети на новородената си дъщеря Валерия, първата четвърт час беше за Шахтьор. Отборът на Луческу имаше доста шансове и два от тях бяха ясно отбелязани в ботушите на Луис Адриано и Дъглас, двама от членовете на „Блоко де Самба“, който е украинският нападател.

Това беше красива центрирана асистенция от Иниеста, от която той се възползва Алвес, В пример за премахване на отметката, за да останете сами срещу Пятов, оставете го да седи и вкара 2-0 с външната страна на десния крак. Но, въпреки всичко, второто полувреме започна с повече грешки на Барса и поредната лоша контрола на Адриано, когато можеше да отвори гостуващото табло.

Барса отново вкара, този път дело на Пике в стратегически ход, изпълнен много добре от Blaugrana. Централният защитник на Блауграна, при втория си пореден гол, се отвори в зоната и завърши ниско сам, топката отскочи от защитник и се плъзна в мрежата на Пятов.

Играта, по-добре контролирана от спокойна Барса, беше революционизирана за миг на окото. Иниеста ще пропусне завръщането, като форсира жълто, което води до спиране, като наруши стартирането на свободния удар, който постави 3-1 на таблото, дело на коляното на централния Ракицки. Камп Ноу вече празнуваше, беше замръзнал от гостуващия гол, но сензацията продължи минута за четвъртия Блауграна, кулминиращ с камшичен удар Кейта вътре в района, за да премине от Меси, който докосна петия.

Педро и Максуел влязоха, само ден след получаване на медицинското изписване, в опит да дадат чист въздух на отбора и нови крака, за да покрият пространствата и да убият играта. Барса се справяше добре с 4: 1 и без да се отказва от атаката, той се посвети на това, което прави най-добре, докосва и докосва топката, но в една срещу Луис Адриано той изпрати топка към гредата, като ясно показа, че късметът е на каталунеца страна, която затвори победата с игра на "тики-така" и дантела от Хави.

Барселона: Валдес; Алвес, Пике, Бускетс, Адриано (Максуел, мин. 77); Масчерано, Хави, Кейта; Вила (Педро, мин. 70), Меси и Иниеста (Афелай, мин. 90).

Шахтьор: Пятов; Срна, Ищенко, Ракитски, Плъх; Хюбшман (Едуардо, мин. 82), Мхитарян; Дъглас Коста, Жадсън (Фернандиньо, мин. 70), Уилиан (Алекс Тейшейра, мин. 75); и Луис Адриано.

Голове: 1-0. Мин. 2, Иниеста. 2-0. Мин. 33, Алвес. 3-0. Min.53, Hammered. 3-1. Мин.60, Ракицки. 4-1. Min.61, Keita. 5-1. Мин. 86, Хави.

Рефер: Крейг Томсън (ШОС). Той увещава Иниеста (мин. 59) в Барселона и Плъх (мин. 50), Ракицки (мин. 65), Фернандиньо (мин. 76) в Шахтьор Донецк. Иниеста (Барселона) и Плъх (Шахтьор) ще пропуснат реванша поради спиране.