служител

VOZPÓPULI/EFE Публикувано на 16.09.2015 04:00 Актуализирано

Кристиано Роналдо с две дузпи и удар с глава се възползва максимално от досадата, в която Реал Мадрид се установи, за да победи Шахтьор Донецк с 4: 0, неспособен да преодолее гаф на вратаря Андрий Пятов и друг от съдията Иван Бебек, когато подсвирна несъществуваща дузпа по втората мишена на Мадрид. Головете на португалския нападател, който има осем тази седмица в два мача, не бяха отражение на реалността на сблъсъка. И то е, че украинският отбор не се възползва от неуспеха на Пятов на първоначалната цел на Бензема и максималната дузпа, която съдията подсвирна за „невидима“ ръка от Дарио Срна.

Рафаел Варан беше новост в състава на Реал Мадрид. Пепе почиваше на пейката и с този сценарий и изправен пред теоретично опасен отбор поради качеството на своите бразилци, отборът на Мадрид скочи на терена с много добри намерения, но с малко напрежение. Първото полувреме беше обобщено с две единствени изяви на Карим Бензема, което доведе до единственото попадение в първите 45 минути благодарение на провала на вратаря Андрий Пятов, който не улови центриране от Иско Аларкон и французинът вкара в удоволствие.

Това и ясен шанс, който Кристиано предизвика с дълбок пас между линиите и който Бензема изпрати над гредата, след като дриблира Пятов, бяха двойката бели изяви в района на Шахтьор Донецк. Останалата част от първоначалния акт беше истински тостон. Не приличаше на мач от Шампионската лига. От двете страни нямаше напрежение. Изглеждаше като приятелски мач, в който само Иско, с невъзможни контроли и дрибъл, и изненадващо добрата работа на Кристиано между редовете в центъра, дадоха известна радост на публиката на Сантяго Бернабеу.

Шахтьор, който никога не стреля по вратата, можеше да отбележи само със заем от Варан, който Кейлър Навас не контролираше и който беше на път да изненада вратаря на Реал Мадрид. Това беше единствената възможност за украинците, които се тревожеха само за лявото крило, с Azevedo, Taison и паданията към тази страна на Teixeira. Тласъкът на тримата бразилци не беше достатъчен за Шахтьор, който отиде в съблекалнята с гол срещу съперник, който играеше в темпо и който остана без Гарет Бейл заради контузия в левия прасец.

Това не беше единственият инцидент, с който трябваше да се справи Бенитес, който трябваше да замени Варан на полувремето и Серджио Рамос, който си тръгна с болно рамо, след като се удари при падане, на почивката. От тази контузия на защитника от Севилия дойде изгонването на Тарас Степаненко, че е видял втория си жълт картон в това действие. В този момент приключи мач с хърватския рефер Иван Бебек, който подсвирна несъществуваща дузпа от своя сънародник Дарио Срна, след като интерпретира, че ясен изстрел в гърба го е докоснал с ръка.

Максималната дузпа бе реализирана от Кристиано, който не пропусна десет минути по-късно в друга дузпа, от друга ръка на Азеведо. Въз основа на грешки на други хора, съмнителни съдийски решения и детски решения на играчите на Шахтьор, Реал Мадрид успя да изведе 3-0 на таблото без никакъв блясък. Този трети гол дойде с половин час на игра, цяла вечност за феновете на Бернабеу, които претърпяха няколко неприятни усещания: първата студена нощ преди официалния край на лятото и умората от мач, който Реал Мадрид спечели без игра, в темпото и с грешки на други хора, които доведоха до измамна победа. Кристиано се увери, че е така с четвъртия си и последен гол.

4 - Реал Мадрид: Кейлър Навас; Карвахал, Варан (Пепе, мин. 46), Рамос (Начо, мин. 59), Марсело; Модрич, Кроос; Иско, Бейл (Ковачич, мин. 31), Кристиано; и Бензема.

0 - Шахтьор Донецк: Пятов; Срна, Кучер, Ракитски, Азеведо; Фред, Степаненко; Марлос (Коваленко, мин. 75), Тейшейра, Тайсон (Малишев, мин. 67); и Гладкий (Бернард, мин. 82).

Голове: 1-0, мин. 29: Бензема; 2-0, мин. 55: Кристиано, от дузпа; 3-0, мин. 63: Кристиано, от дузпа; 4-0, мин. 82: Кристиян.

Рефер: Иван Бебек (CRO). Той увещава Кучер, Срна и Малишев. Степаненко е изгонен за двойно предупреждение (мин. 32 и 52).

Инциденти: Мач, съответстващ на първия ден от група А на Шампионската лига, изигран на стадион Сантяго Бернабеу пред 66 389 зрители. Крал Хуан Карлос I станах свидетел на играта от кутията.