Бейл, Серджо Рамос и Варан бяха контузени по време на дуела - Роналдо вкара хеттрик, но белите не блеснаха

Мадрид | 15 · 09 · 15 | 11:09

реал

Споделете статията

Кристиано Роналдо, с две дузпи и удар с глава, той се възползва максимално от досадата, в която се установи Реал Мадрид да се огъне 4-0 към Шахтьор Донецк, неспособен да преодолее гаф на вратаря си Андрей Пятов и друг от съдията Иван Бебек, когато подсвирваше несъществуваща дузпа по втората мишена на Мадрид.

Головете на португалския нападател, който има осем тази седмица в два мача, не бяха отражение на реалността на сблъсъка. И то е, че украинският отбор не се възползва от неуспеха на Пятов на първоначалната цел на Бензема и максималната дузпа, която съдията подсвирна за „невидима“ ръка от Дарио Срна.

Тези подробности отбелязаха стъпката на Реал Мадрид в първата му игра в Шампионска лига 2015-16. Едва ли имаше футбол за една седмица, в която спокойствието да се настани в клуба след последните две мачове от лигата, които спечели (5-0 срещу Бетис и 0-6 срещу Еспаньол). Това бяха балсамови за мъжете на Рафаел Бенитес, които, както почти винаги, живеят заобиколени от дебати.

И с двата маркера новината за липсата на цели, "кризата" на Кристиано Роналдо и отбелязващия му нос и неуспешното подписване на Давид де Хеа. Този, който щеше да бъде разменна монета в операцията, Кейлър Навас, завърши изявите си, оставяйки чист лист три пъти поред, със спомена за гола на Манчестър Юнайтед.

Именно костариканецът беше едно от малкото съмнения на Бенитес да разработи началните единадесет. В крайна сметка треньорът на Мадрид избра да подреди Кейлор и изглежда ясно, че позицията е негова в Европа и в Лигата. Кико Казила изглежда предопределен да играе само Копа дел Рей, но всичко може да се случи в идеята на Бенитес да върти отбора, когато е необходимо.

По този начин само Рафаел Варан беше новост в Състав на Реал Мадрид. Пепе почиваше на пейката и с този сценарий и преди теоретично опасен отбор поради качеството на своите бразилци, отборът на Мадрид скочи на терена с много добри намерения, но с малко напрежение.

Първата част беше обобщена само с две Карим Бензема се появява което доведе до единственото попадение в първите 45 минути благодарение на провала на вратаря Андрий Пятов, който не улови центриране от Иско Аларкон и французинът вкара в удоволствие.

Това и ясният шанс, който Кристиано предизвика с дълбок пас между линиите и който Бензема изпрати над гредата, след като дриблира Пятов, бяха двойката бели изяви в зоната на Шахтьор Донецк.

Останалата част от първоначалния акт беше истински тостон. Не изглеждаше като среща на Шампионска лига. От двете страни нямаше напрежение. Изглеждаше като приятелски мач, в който само Иско, с невъзможни контроли и дрибъл, и изненадващо добрата работа на Кристиано между редовете в центъра, дадоха известна радост на публиката на Сантяго Бернабеу.

Шахтьор, който никога не стреля по вратата, можеше да вкара само със заем от Варан, който той не контролираше Кейлър Навас и че е на път да изненада вратаря на Реал Мадрид. Това беше единствената възможност за украинците, които се тревожеха само за лявото крило, с Azevedo, Taison и паданията към тази страна на Teixeira.

Тягата на тримата бразилци не беше достатъчна за Шахтьор, който отиде в съблекалнята с гол срещу съперник, който играеше с темпо и който остана без Гарет Бейл от нараняване на лявото прасец.

Това не беше единственият инцидент, с който трябваше да издържа. Бенитес, че на полувремето трябваше да замени Варан и при рестарта Серджо Рамос, който си тръгна с болно рамо, след като се удари при падане. От тази контузия на защитника от Севилия дойде изгонването на Тарас Степаненко, който видя втория си жълт картон в това действие.

В този момент приключи мач с хърватския рефер Иван Бебек, който подсвирна несъществуваща дузпа от своя сънародник Дарио Срна, след като интерпретира, че ясен изстрел в гърба го е докоснал с ръка.

Максималната дузпа бе реализирана от Кристиано, който не пропусна десет минути по-късно в друга дузпа, от друга ръка на Азеведо. Въз основа на грешки на други хора, съмнителни съдийски решения и детски решения на играчите на Шахтьор, Реал Мадрид успя да изведе 3-0 на таблото без никакъв блясък.

Тази трета мишена дойде с половин час, за да играе, цяла вечност за феновете на Бернабеу, които претърпяха няколко неприятни усещания: първата студена нощ преди официалния край на лятото и умората от мач, който Реал Мадрид спечели, без да играе, в стъпка и с грешки на други хора, довели до измамна победа. Кристиано се увери, че е така с четвъртия си и последен гол.

4 - Реал Мадрид: Кейлър Навас; Карвахал, Варан (Пепе, мин. 46), Рамос (Начо, мин. 59), Марсело; Модрич, Кроос; Иско, Бейл (Ковачич, мин. 31), Кристиано; и Бензема.

0 - Шахтьор Донецк: Пятов; Срна, Кучер, Ракитски, Азеведо; Фред, Степаненко; Марлос (Коваленко, мин. 75), Тейшейра, Тайсон (Малишев, мин. 67); и Гладкий (Бернард, мин. 82).

Цели: 1-0, мин. 29: Бензема; 2-0, мин. 55: Кристиано, от дузпа; 3-0, мин. 63: Кристиано, от дузпа; 4-0, мин. 82: Кристиян.

Рефер: Иван Бебек (CRO). Той увещава Кучер, Срна и Малишев. Степаненко е изгонен за двойно предупреждение (мин. 32 и 52).

Инциденти: Мач, съответстващ на първия ден от група А на Шампионската лига, изигран на стадион Сантяго Бернабеу пред 66 389 зрители. Крал Хуан Карлос I станах свидетел на играта от кутията.