Реал Мадрид губи у дома от Шахтьор 2-3 в Шампионската лига

Стартът на сезона се проведе на стадион Алфредо Ди Стефано

дома

Реал Мадрид имаше много лош старт на сезона в Шампионската лига, тъй като загуби на стадион Алфредо Ди Стефано от Шактар ​​с 3: 2, отборът на Меренге не загуби в груповата фаза срещу съперник от Украйна, тъй като през 1998 г. падна пред Динамо Киев.

И двата отбора представиха много отсъствия между контузии и COVID-19, но отсъствието на Серджо Рамос в централната защита натежа много в задната част на отбора на Мадрид, който отиде на почивката на полувремето разтърсен с три гола срещу.

Както френският Рафаел Варан със автогол, така и Едер Милитао, който завърши мача с предупреждение, прекараха кошмарен следобед със скоростта на нападателите на Шахтьор, които подлудиха меренгуето обратно.

Преди първия половин час игра (29 '), Тете в бърза игра получи пас от Виктор Кормиенко отдясно, влезе в зоната и центрира, за да победи вратаря Тибо Куртуа, за 1-0.

При 34 'предимството на украинците беше удължено с автогол от защитника Варан, който при опит да покрие сервис в крайна сметка въведе топката в собствената си врата, с резултат 2-0, до недоверието на мадридчаните, които те не знаеше какво се случва на корта.

Липсата на контрол не свърши дотук, тъй като при 43 ’Шахтьор вкара 3-0, когато Тете асистира за Manor Solomon, който определи за лапидария 3-0, с което завърши кошмарно първо полувреме за Реал Мадрид.

Треньорът Зинедин Зидан, за да се опита да отстрани проблема, постави французина Карим Бензема от призрачен Родриго, който прекара първото полувреме през нощта, а също и Виниций младши, който революционизира офанзивата в Мадрид.

Бразилецът Марсело сервира за хърватина Лука Модрич, за да отбележи страхотен гол при ъгъла, който представляваше 1-3 при 54 ', докато Винисиус отговаряше за отбелязването на 2-3 при 59'.

Въпреки това, за разлика от миналия сезон, когато той беше шампион в испанската лига благодарение на благоприятните решения на VAR, този път изстрел на Федерико Валверде, завършил с гол, бе обезсилен след видео ревю, тъй като Виниций беше в офсайд, така че този път Реал Мадрид не можа да спаси равенството и ще пристигне с две поредни поражения от испанския футболен класик следващата събота срещу Барселона.