• Подкаст
  • Бичът
  • LP Club
  • Ексклузивно съдържание

Въпреки страхотното представяне на холандския вратар Едвин ван дер Сар, руснаците победиха Холандия вчера на четвъртфиналите на Еврото. (ПРЕСА/AFP)

Друг фаворит е напускането

Русия победи могъщата Холандия с 3: 1 в продълженията [doap_box title = »Състави» box_color = »# 336699 ″ ХОЛАНДИЯ: Едвин ван дер Сар, Андре Оойер, Йорис Матийсен, Халид Булахруз (Джон Хейтинга, 54), Найджъл де Йонг, Рафаел Ван дер Ваарт, Джовани Ван Бронкхорст, Уесли Снейдер, Орландо Енгелаар (Ибрахим Афелай, 61), Руд Ван Нистелрой, Дирк Куйт (Робин ван Перси, 46). РУСИЯ: [...]

• Русия побеждава могъщата Холандия с 3: 1 в продълженията

НИДЕРЛАНДИЯ: Едвин ван дер Сар, Андре Оойер, Йорис Матийсен, Халид Буларуз (Джон Хайтинга, 54), Найджъл де Йонг, Рафаел Ван дер Ваарт, Джовани Ван Бронкхорст, Уесли Снайдер, Орландо Енгелаар (Ибрахим Афелай, 61), Руд Вануад Нистелрой, Дирк Куйт (Робин ван Перси, 46).

РУСИЯ: Игор Акинфеев, Денис Колодин, Сергей Игнашевич, Александър Анюков, Константин Зирянов, Юрий Жирков, Игор Семшов (Динияр Билялетдинов, 68), Сергей Семак, Иван Саенко (Дмитрий Торбински, 80), Роман Павлиричев (114) Сиченко (114) Андрей Аршавин.

Рефер: Любош Мишел (Словакия).

Наглата Русия на Гус Хидинк ще играе за първи път на полуфиналите на Еврокъп, когато победи Холандия с 3: 1 в продължението, което зашемети всички с „красивата си игра“, но което отново нямаше характер по времето на истината.

Халфът Дмитрий Торбински и нападателят Андрей Аршавин дефинираха битката на 112 и 116 минути продължения, след като направиха 1-1 в 90-те регламентни минути на стадион St. St. Jakob Park, в Базел, за четвъртфиналите.

Голмайсторът Роман Павлюченко изведе Русия напред в 56-ата минута, докато Рууд ван Нистелрой изравни за Холандия в 86-ата.

След страхотна игра вляво от Аршавин и по-късно център, Торбински я бутна с външната страна на лявата си обувка. Тогава първият довърши победата с дясна ръка, която премина между краката на вратаря Едвин ван дер Сар.

Русия, с най-младия отбор в турнира, ще играе един от полуфиналите следващия четвъртък срещу победителя от Испания-Италия. Торбински и защитникът Денис Колодин ще пропуснат уговорката за това, че са получили втория жълт.

Холандецът Гус Хидинк, експерт в далеч с отбори от второ ниво, отново остави отбора на страната си с празни ръце, въпреки че беше най-добрият отбор в първия кръг благодарение на изключителните победи срещу Шампиона и Световния вицешампион, Съответно Италия и Франция.

„Това, което моите момчета направиха днес, беше страхотно. Тактически, физически и психически моят екип беше далеч по-добър от Холандия ”, подчерта Хидинк.

Холандия е друг от фаворитите, който пада на четвъртфиналите, след пораженията на Португалия срещу Германия и Хърватия срещу Турция.

Преди мача, първият служител между двата отбора, Холандия претърпя загубата на крилото Ариен Робен, който имаше рецидив на контузия в слабините, която го преследва дълго време.

Междувременно страничният Халид Буларуз, който загуби преждевременната си дъщеря тази седмица, започна от самото начало. Той и спътниците му бяха с черни гривни.

Въпреки че играят за първи път в решаващ случай на Европейското първенство от падането на бившия Съветски съюз, младите руснаци не страдат от треска пред един от великите кандидати.

Те доминираха в 120-те минути на играта и само малко разсейване при равенството на Ван Нистелрой им попречи да получат заслужената победа в регулационното време.

На първия етап отговорникът за подкрепата на Холандия беше вратарят и капитан Ван дер Сар, който в началото на играта съдържаше опасен свободен удар от Юрий Жирков.

Аршавин, една от най-високите точки в Русия, се появи за първи път в мача в 31-ата минута, когато влезе в зоната и взе центрирана дясна ръка, която Ван дер Сар изчисти с върховете на пръстите си.

Минута по-късно вратарят на Манчестър Юнайтед бе изискан отново с дясна ръка от 30 метра от руския защитник Денис Колодин.

Основната добродетел на руснаците беше да ограничат максимално свободите, които Холандия имаше при пораженията срещу Италия и Франция в груповата фаза.

Най-ясно за холандците беше в 29-ата минута, когато Ван Нистелрой победи своя марка и просто пропусна добре изпълнен свободен удар от Рафаел ван дер Ваарт с върха на багажника.

Холандският треньор Марко ван Бастен премести пейката, за да даде още един въздух на отбора си, но малко след началото на комплемента дойде целта на Павлюченко.

Аршавин игра първо за Иван Саенко - единственият играч, играл извън Русия, в германския Нюрнберг - който препълни и хвърли центрирането за Павлюченко. Наводчикът изпревари Йорис Матийсен и я изпрати в дясната мрежа. Добавете три гола в турнира.

Но липсата на опит отне своя резултат пет минути от края. При свободен удар Ван Нистелрой изпревари Сергей Игнашевич, завързан с глава и принудил продължаването.