БАРСЕЛОНА - Аржентинката Гизела Дулко, шестият фаворит, се сбогува в първия кръг на състезанието за WTA в Барселона, когато тя падна от италианката Сара Ерани в три сета, в този турнир, снабден с $ 220 000 и който се провежда на клей съдилища.

барселона

Дулко, номер 37 в класацията и шести носител, загуби с 2-6, 6-1 и 7-6 (7-4), за два часа и 28 минути игра. Ерани (39-и) успя да промени хода на мача, който започна неблагоприятно след отказване от първия сет, а след това затвори мача в тай-брейка само с три точки.

В следващия случай италианецът ще се изправи срещу румънката Александра Дулгеру, която победи испанката Силвия Солер Еспиноса от квалификационната фаза с 6-2 и 6-1.

Основният кандидат за титлата, италианката Франческа Скиавоне, победи сънародничката си Алберта Брианти с 6-2 и 6-1 и чака друга италианка на осминафиналите Татяна Гарбин, която победи чехкията Лусие Градецка с 6 -4 и 7 -5.

Междувременно италианката Роберта Винчи, защитаваща шампион, лесно победи французойката Aravane Rezai, втора сесия, 6-3 и 6-4. В следващия случай гала ще се сблъска с испанската гостенка Лора Пос Тио, която в сблъсък между специални гости победи сънародничката си Лурд Домингес Лино с 4-6, 6-3 и 6-3.

Друг фаворит, който се сбогува, беше чехкията Люси Сафарова, осма фаворитка и разположена на 40-то място в класацията, която загуби от рускинята Реджина Куликова с 6-3, 7-6 (7-4). Въпреки че удари седем аса и спести девет от 13 възможности за брейк, Сафарова отстъпи подаването си четири пъти и падна на Кулуйкова, световният номер 67.

В следващата инстанция Куликова ще се изправи срещу швейцарката Тимеа Бачински, която победи класираната от французите Alize Cornet със 7-5 и 6-3.

Казахстанката Ярослава Шведова елиминира местната Анабел Медина Гаригес с 6-1 и 6-4, а във втория кръг ще се сблъска с рускинята Мария Кириленко, четвърти фаворит и шампион на каталунска земя през 2008 г., която победи словачката Маса Зек Пескирич, пристигане на качеството, със 7-5 и 6-1.

Испанецът Arantxa Parra Santonja, поканен от организаторите, победи швейцарката Стефани Фогеле с 6-4, 4-6 и 6-4 и в следващия кръг ще се изправи срещу сънародничката си Мария Хосе Мартинес Санчес, трети носител, който ще победи германеца Андре Петкович с двойно 6-4.

От своя страна местната Карла Суарес Наваро, седмият фаворит, направи усилие да победи румънката Симона Халеп, играчка от предишната фаза и във възход, с 6-4, 3-6 и 6-3. В решителния сет испанците трябваше да вдигнат сервизен брейк. Изчакайте германката Кристина Бароа.

В дуел на чешки тенисисти Ивета Бенесова победи Петра Квитова с 6-1, 6-4 и ще се изправи срещу румънката Сорана Цирстеа, пета поставена в осминафиналите.

По-късно, на двойки, Дулко също се сбогува, губейки в компанията на Cirstea, като втори фаворит, срещу германките Татяна Малек и Андреа Петкович с 6-3 и 7-5.