Новини, запазени във вашия профил

ферер

Испанската двойка, сформирана от Фелисиано Лопес и Давид Ферер, победи хърватите Марин Чилич и Иван Додиг (6-4 и 6-4) вчера в четвъртфиналния кръг на турнира на двойки в Лондон 2012. Тази победа класира испанската двойка за полуфиналите, които ще се играе от 14:00 ч. днес и ги вкарва в битката за медалите.

Испанското дуо, което генерира най-малко очаквания в началото на цялото испанско участие в Олимпийските игри в All England Club в Уимбълдън, сега е единствената надежда на флота в тениса, след като Нико Алмагро беше елиминиран на четвъртфиналите край на индивидуалното равенство в два сета (6-4 и 6-1) срещу шотландеца Анди Мъри. Тенисистът на Мурсиан е натежал от травма на дясното рамо.

Ферер и Фелисиано, елиминирани от масата на сингъл в сряда, сега фокусират усилията си на двойки. Медалът е близо. От самото начало на полуфиналите ще бъдат измерени французите Цонга (палачът на Фелисиано в осмата част на индивидуалното равенство) и Льодра, които достигнаха до полуфиналите, след като победиха португалеца Марсело Мело и Бруно Соарес (6-4 и 6-2).

Равенството на двойки предлага полуфинал през другото полувреме, в който братята Боб и Майк Брайън, големите фаворити, ще се изправят срещу французите Жулиен Бенето и Ришар Гаске.

От друга страна, в таблицата за мъже на сингъл, без испанско представителство, първият в света Роджър Федерер ще играе срещу аржентинеца Хуан Мартин дел Потро. Междувременно сърбинът Новак Джокович ще го направи срещу британеца Анди Мъри, номер 2 срещу номер 3.

Швейцарецът Федерер няма да пропусне срещата с медалите в Лондон 2012, на която се съгласи, след като победи американеца Иснър с 6-4, 7-6. Неговият, априори, голям съперник да вземе олимпийското злато, сърбинът Новак Джокович, втори носител, стигна до полуфиналите, след като елиминира последния френски представител в игрите Жо Вилфрид Цонга, когото победи с резултат 6-1 и 7 -5.

А при женското равенство рускините Мария Шарапова и Мария Кириленко ще бъдат измерени за място на финала. От другата страна на картината белоруската Виктория Азаренка ще се изправи срещу американката Серна Уилямс. Американката търси първото си индивидуално злато, след като го спечели на двойки със сестра си Венера на игрите в Пекин.