Многократният шампион в тежка категория Антъни Джошуа спря везните на 246,5 паунда, с 24,5 повече от задължителния си претендент за Световната боксова асоциация, руснакът Александър Поветкин, който се отправя към втората си звездна изява на стадион "Уембли" тази събота вечер.

тежеше

Любим да спечели победата, но съзнавайки риска, който представлява Поветкин, Джошуа ще се утвърди като най-добрия пълен шампион в света и ще гарантира възможността за конфронтация с победителя в дългоочакваната битка между Деонтей Уайлдър и Тайсън Ярост за пояса на Световния съвет по бокс.

Антъни ще изложи титлите на Световната боксова асоциация, Международната боксова федерация и Световната боксова организация срещу Поветкин, който само е загубил в миналото от Владимир Кличко в едностранчива битка. За справка, Антъни нокаутира Кличко в най-добрата битка за 2017 г., тъй като и двамата посетиха платното точно в запомняща се битка на Уембли.

Загубата би била много значима за Антъни, който избра да откаже битката срещу шампиона на WBC Антъни Джошуа, като увери, че преди битката ще трябва да се нажежи въпреки факта, че американецът вече беше казал да на битката на британска територия, къща на трикратния шампион.

Поветкин може да бъде добър синодал за Джошуа и затова го взеха. Руснакът, който в миналото е имал антидопингови проблеми, трябва да надживее редица рундове на Антъни, боец, който изглежда най-добре, когато се изисква, но това се е случвало много рядко и това изглежда е един от тях. Александър тръгва за хита на годината и не е малко да спечелиш три световни първенства в най-високата категория за една и съща вечер. Недостатъкът му в теглото се допълва от добри аргументи и бързина, но това няма да е от полза, ако той не успее да поеме удар от шампиона, който ще пристигне 21-0 с 20 нокаута до 34-1 и 24 нокаута от претендента.