Настоящият шампион присъди в четвъртия мач (83-92) и ще се изправи срещу Zlaguirois във Final Four

Витория | 27 · 04 · 18 | 01:38

мечтата

Споделете статията

Датоме, срещу Гарино в мач екшън. EFE

The Киролбет Басконисе сблъска със стената на Фенербахче Догус преди което той падна победен от 83-92 и се събуди от мечтата да форсира петия мач от поредицата срещу европейския шампион, който ще защитава титлата във финалната фаза в Белград.

Турският отбор, който ще се срещне с Жалгирис Каунас на полуфиналите, Той доминира практически през четиридесетте минути на мач, в който си възвърна сензациите от мачовете, изиграни в Истанбул, където успя да спре офанзивното производство на Витория със страхотна защита в различни фази на сблъсъка.

Сръбски Марко Гудурич и италианецътНиколо Мели, с по 26 точки за оценка, маркира пътяили от турския отбор, който имаше само момент на слабост през третата четвърт, в който отборът на Алава даде резултат 13-0, който беше недостатъчен за достигане на жълтите.

Фенербахче започна да прилага много грубост в действията на Киролбет, който добави свободния удар от удара и накара турския отбор скоро да въведе „бонус“ за лични фалове.

Успехът при стартирането отвън откри първата разлика в мача в полза на Баскония, 14-8, които имаха търпението да атакуват енергичната османска отбрана.

въпреки това, частично от 5-17 за отбора на Желко Обрадович обърна електрониката до 19-25, което бележи края на първия кръг, след като се възползва от няколко поредни грешки от местния отбор и накаже баските от линията 6.75.

Тези на Педро Мартинес бяха много проблеми при преминаването на първата линия за преминаване на отбора в Истанбул, докато сърбите Марко Гудурич и Никола Калинич разбиха защитата на Барса в критичен момент за Бакония в началото на второто действие, 22-33.

Марселиньо Уертас се опита да издърпа колата на Баскония, която видя как всяка турска точка пада като плоча в резултат, който се разширява за минути, за да стигне до почивката с максималната разлика до момента, 32-48.

Личните фалове намалиха приноса на чеха Ян Весели, най-добрият играч в поредицата до тази среща, но вътрешната батерия на Фенербахче този път бе водена от италианеца Николо Мели.

Османският отбор се възползва от разочарованието на отбора на Баскониста и добави от свободния удар, за да увеличи разликата над 20 точки, въпреки че Баскония влезе в играта със зрелищно бягане от 13-0 (60-68) които осветяваха Буеса Арена.

Педро Мартинес редува индивидуалната защита с 1-3-1, което притеснява жълтите, но тройка от Али Мохамед спира напредъка на Барса в края на третия период, 62-72.

В последната четвърт Фенербахче възстанови ритъма на мача и контролираха предимство около десет точки това бяха много за една бойна Баскония, която се бори до края.

Гъркът Костас Слоукас владее топката и управлява времето на мача в последните минути, докато отборът му постигне финалния билет за „Финалната четворка“ в Белград, 83-92.

83 - Киролбет Баскония (19 + 13 + 30 + 21): Huertas (11), Beaubois (13), Garino (8), Voigtmann (12) и Poirier (14) - започвайки пет-, Vildoza (-), Janning (2), Diop (2), Timma (-), Shengelia (11) и Грейнджър (10).

92 - Фенербахче Догус (25 + 23 + 24 + 20): Ванамакер (4), Гудурич (22), Датоме (5), Весели (7) и Дувериоглу (4) - започвайки с пет-, Томпсън (5), Слоукас (5), Калинич (11), Мели (21), Мохамед (6) и Махмутоглу (-).

Съдии: Луиджи Ламоника (Италия), Матей Болтауцер (Словения), Петър Пастусяк (Полша). Те ликвидираха местните Поарие (мин. 38) и Бобоа (мин. 39) за лични фалове. Те посочиха техника на пейката на баскониста (мин. 26).

Инциденти: Четвърти мач, съответстващ на "плейофа" на Евролигата, изигран във Фернандо Буеса Арена във Витория пред 11 548 зрители.