Баку, Азербайджан - Германия затвърди първото място в група С на европейските квалификации за Мондиала в Русия-2018, след като лесно победи Азербайджан с 4: 1 тази неделя в Баку, с дубъл от Андре Шурле.

отминава

Головете през първото полувреме на Андре Шурле (минута 19), Томас Мюлер (минута 35) и Марио Гомес (минута 44) дадоха на Германия достатъчно спокойствие за управление на второто полувреме, в което той би добавил четвъртия гол чрез Шурле (минута 80 ).

С този триумф Германия е лидер с петнадесет точки, като е спечелила петте изиграни мача и се придвижва твърдо към директното класиране като първа в групата.

Германия бързо поведе, когато Джулиан Дракслер се отвори вляво, където пристигна Йонас Хектор и неговото центриране бе завършено близо до целта от Андре Шурле (минута 19).

Но германската радост нямаше да продължи дълго, след като Димитри Назаров изравни на 30 минути.

След като получи пас отдясно, 26-годишният играч, който вкара първия си международен гол, в петия си мач стреля плътно в една от пръчките.

Германия би се възстановила бързо с попадението на Томас Мюлер в 35-ата минута.

Азербайджанският отбор загуби топката, когато се опита да извърши атака и стигна до Мюлер, след подаване на Schurrle. Играчът на Байерн Мюнхен премина през местния вратар, за да отбележи.

Националният отбор, воден от Йоахим Лоу, ще изрече играта в края на почивката с третото попадение, постигнато от Марио Гомес (минута 44), когато центърът на Джошуа Кимич отдясно насочи с глава, тридесетият му гол с Маншафт.

Без да форсира машината, Германия щеше да постигне четвъртия близо до края, когато Schurrle отправи удар в отбора на съперника, след центриране от Hector, както при първия гол.