Споделете статията

Финалът за повишение във Втора дивизия е тежък за Херкулес след поражението, претърпяно вчера при Рамон де Каранса с 1: 0. „Синьо-белите“ получиха попадението срещу 85-ата минута заради избягващ фаул на Атиенца над Деспотович на границата на зоната. Той беше изпълнен от бившия футболист на Херкулано Карлос Калво и отбеляза гол като флаг, който сега принуждава отбора на Висенте Мир да се върне при Рико Перес.

кадис

Катастрофата бе белязана от напрежение и най-добрите шансове бяха за Кадис, в ботушите на Деспотович и Миге. Чема обаче се намеси с успех и в двете. Херкулес успя да изравни в последните минути с глава от Майнц, към центъра на Пеня, който не намери гол за много сантиметри.

Повече от 300 последователи от Аликанте дойдоха в Carranza и срещата беше проследена с внимание и емоция от гигантския екран, инсталиран на Plaza de los Luceros в Аликанте. Очаква се страхотна атмосфера във реванша, където Херкулес не може да се провали.

Кадис. Алберто Цифуентес; Хуанхо, Аридан, Миге, Сервандо; Салви, Мантекон, Давид Санчес, Фран Мачадо (70?, Карлос Калво); Лоло Пла (88?, Нана) и Гюиза (6) (74?, Деспотович). ? Херкулес. Chema; Алваро, Атиенца, Алекс Круз, Пеня; Виви (59?, Нието), Хуанма Еспиноса; Хави Флорес, Миняно (81?, Йерай), Чечу; и Мариано (57?, Дейвид Майнц). цел. 1-0 (86?) Карлос Калво. РЕФЕР. Хуан Луис Пулидо Сантана, от канарското училище. TA: Той показа жълт картон на кадистите Давид Санчес и Сервандо и на посетителите Хави Флорес, Мариано и Атиенца.