Nueva España

Начинът, по който джазът се върна от загубата им в извънредното време в Игра 1, е примерен. Ако във втората игра успяха да изравнят равенството и да предложат показване на ресурси, снощи те изведоха играта си на още по-високи нива и смазаха Нагетсите от първата минута. 124-87, който отразяваше резултата в края, беше ясната демонстрация на превъзходството на онези от Солт Лейк Сити, които обърнаха равенството и сега изглежда придобиват много господстващо положение.

На Юта му отне само няколко минути, за да започне да показва огромното си господство. Агресивността на екстериорите им в защита и силата на Руди Гобърт в боята блокираха атаката на Денвър от много рано, позволявайки им да спечелят само 14 точки през първата четвърт, което беше само предварителен преглед на това, което предстои. Snyder's, много по-платежоспособен и ефективен в атака, постепенно увеличаваше разликата, докато достигна 39 точки, и въпреки че това на числово ниво предполага само победа, това е много по-голям удар на ментално ниво.

Голямата нощ на Гобърт

Ако при предишни срещи именно Мичъл отговаряше за ръководството на джаза, този път именно Гоберт се очерта като доминираща фигура и централна ос на собствената си игра. Майстор и господар на живописта, французинът успява да се наложи по повече от забележителен начин над Йокич, като е преобладаващ в атака и блести в сплашване в защитната страна. Неговите 24 точки (личен рекорд в плейофите) и 14 борби бяха доказателство за господството му в това, което беше първата му страхотна игра в поредицата.

Другото име за нощта беше Майк Конли. Точковият пазач, нов за балона след раждането на сина му, отпразнува бащинството си с рецитал на чуждестранен успех, който му позволи да достигне до 27 точки с 8/9 в тройки. След сезон, пълен със съмнения, бившите Гризли изглежда са намерили малко повече консистенция в балона и могат да бъдат много важно парче за джаз, който изглежда е по-добър екип всяка вечер.

Обратното се случва с Нагетсите, които в крайна сметка са напълно размазани и предават усещането, че трябва да променят много неща, за да се върнат в равенството. Само Никола Йокич и Джамал Мъри достигнаха до двуцифрено число при отбелязването на снощи (съответно 15 и 12), но дори те нямаха спасително представяне. Мъжете на Малоун имат изключително сложна ситуация пред себе си и не могат да си позволят ново препъване, което накрая да ги изведе психически от вратовръзката.

(Снимка на корицата: Pool/Getty Images)