Манчестър победи лондончани с 2: 0, въпреки че вторият гол идва предшестван от ръцете на Нани.

Манчестър Юнайтед остава трети в таблицата, с пет точки зад лидера Селси, след като постигна спорна победа срещу Тотнъм на Олд Трафорд (2: 0).

комичен

Вторият гол за отбора на Манчестър, дело на Нани в 84-ата минута, дойде, след като португалският нападател докосна топката с ръце в зоната.

Вратарят на Тотнъм, бразилецът Хеурельо Гомеш, спря топката и я остави в краката си с намерението да вземе фал, което той предполагаше, но Нани осъзна, че съдията не е подсвирнал и се възползва от грешката на вратаря да изпрати топката в задната част на мрежата.

Изправен пред протестите на "шпорите", реферът се консултира и разговаря няколко минути с асистента, който все още държеше флага си вдигнат, но допусна гола.

Това беше спорното затваряне на мач, в който Манчестър, който поведе в 31-ата минута с гол на сърбина Неманя Видич, се оказа превъзхождащ, въпреки че нямаше за цел да определи добър брой голови шансове.