EFE.-Садио Мане се завърна в състезанието три седмици по-късно и направи това, като вкара победния гол за Ливърпул с 1: 0 срещу Норич Сити.

печели

"Червените" постигнаха седемнадесетата поредна победа във Висшата лига три дни след като се срещнаха с Атлетико де Мадрид в осминафинала на Шампионската лига.

Не беше лесна игра срещу Норич, тъй като едва през последните 15 минути Мане запечата победата.

Норич, подкрепен от публиката им, устоя на атаките на Ливърпул и дори имаше възможности да излезе напред на таблото.

Алисон Бекер взе глава с глава от Лукас Руп, който в последния момент се опита да я даде на Теему Пуки, но ръката на бразилеца изглежда намали най-добрия шанс на Норич през първото полувреме.

Във втория Ливърпул се обърна с главата надолу, а Тим Крул стана местен герой в продължение на много минути, с две спасявания при удар на Мохамед Салах на търна и с топка към Наби Кейта.

В разгара на обсадата на Ливърпул Норич дори можеше да поеме играта, когато Александър Тетей изненада всички защитници на "червените" с нисък удар, който се блъсна в стълба.

За да добави своята 17-та поредна победа в английското първенство, Ливърпул се нуждаеше от връзката между Хендерсън и Мана. Английският халф изпрати дълга топка до сенегалеца, който проби топката с дясната си ръка и определи на вратата с левия крак, постигайки 100-ия си гол в английския футбол (75 с Ливърпул и 25 със Саутхемптън).

С 25 точки пред Манчестър Сити в квалификациите, Ливърпул сега ще пътува до Мадрид, за да се изправи срещу Атлетико във вторник на Ванда Метрополитано.