Испания започва защитата на трона, като побеждава Русия с минимум

испанския отбор

МАДРИД. Когато Испания се съсредоточи върху руската зона през цялата игра, шансовете бяха неуспешни, но когато играта изглеждаше обречена на 0: 0, Тиаго Алкантара - лидерът на отбора - изпълни свободен удар, в крайна сметка завършил Мората на фона на руската мрежа.

Испанците поеха контрола над играта от самото начало, предлагайки футбол и генерирайки по-голямата част от шансовете. Междувременно Русия търпеливо и подредено чакаше в своето поле възможността да излезе в контраатака и да изненада отбора на Лопетеги.

Испания непрекъснато движеше топката и се опитваше да достигне съперниковата зона по крилата, но те бяха добре спрени от руския тил. Испанският отбор също генерира опасност от фигури, базирани на корнери (общо 8-0 от играта) и свободни удари. Тиаго предупреди руския вратар Заболотни в 18-ата минута с далечен удар, в който трябваше да се опъне, за да избегне първия гол на испанците. Междувременно Русия се затвори много добре в защита, като много пъти не позволяваше на испанците да играят играта си.

Най-ясните шансове за испанския отбор до 21 години през първото полувреме дойдоха в 36-ата минута, когато Тельо изпрати удар от вътрешността на зоната встрани от мрежата и когато Илараменди отново постави на изпитание руския вратар с мощен удар от извън района. За Русия Яколев имаше 0-1 в ботушите си с далечен удар също с испанския вратар Давид де Хеа напред.

Втората част започна точно както първата се бе развила и Испания не отне много време да даде предизвестие. Две добри игра на Иско на лявото крило бяха убити при два удара с глава на Родриго, които и двамата излязоха от курса.

Жулен Лопетеги имаше ключът към играта, когато влезе в Алваро Мората за Икер Муняин в 62-ата минута, за да се опита да намери непристигналия гол. Влизането на младежкия състав на меренге и настояването за атаката дадоха плод на испанския отбор, който успя да отбележи победния гол с глава от Мората в 82-ата минута след страничен свободен удар от Тиаго.

Мората остана много активен до края, когато заби топката в стълба след добро центриране на Иско, за пореден път главният герой в възвишен мач за играча на Малага. Руският отбор се отвори, за да се опита да отбележи изравнителния гол, но Испания също беше твърдо в защита, докато словенският рефер Юг не освири края на мача.

Испанският отбор до 21 години, който отмъсти за лошия вкус в устата, оставен от Олимпийските игри в Лондон, ще изиграе втория мач от груповата фаза следващата събота срещу Алемана, един от европейските тежка категория (20.30 часа полуостровно време).

ЛИСТ ЗА ДАННИ:

--РЕЗУЛТАТ: ИСПАНИЯ, 1 - РУСИЯ, 0. (0-0, на полувремето).

--НАСТРОЙКИ:

РУСИЯ: Заболотни; Чичерин, Беляев, Бурлак, Щенников; Шатов, Цаголов (Кирилов, мин. 79), Петров; Бибилов (Григориев, мин. 45), Яковлев и Черишев (Канунников, мин. 57).

ИСПАНИЯ: Де Хеа; Монтоя, Бартра, Иньиго Мартинес, Алберто; Тело (Коке, мин. 84), Тиаго, Илараменди, Иско; Муняин (Мората, мин. 62) и Родриго (Каналес, мин. 77).

1-0, мин. 82. Мората.

--РЕФЕР: Матей Юг (ESL). Той предупреди Шенников (мин. 22), Григорев (мин. 73) и Шатов (мин. 86) от Русия.

--СТАДИОН: Стадион Теди в Йерусалим (Израел).