Испано-венецуелецът пада с 5-7, 6-2 и 7-6 (6) в мач, завършил в 2 през нощта

The Испано-венецуелски тенисист Гарбиние Мугуруса падна тази сряда, като загуби от 5-7, 6-2 и 7-6 (6) в премиерата си в тенис турнира в Рим срещу австралийката Дария Гаврилова, след битка от 3 часа и 8 минути, завършила в 2 и 2 минути сутринта в Италия (00.02 GMT).

след

При петото си участие в Рим, Muguruza, световен номер 3, спечели първия сет, но Гаврилова не спира да се биеr, изравни дуела във втория сет и анулира мач точка за испанеца в тайбрека на решаващия сет, преди да спечели с 8-6.

Австралийският играч, номер 24 в света, излезе победителка след мач с максимална интензивност, в който тя дори успя да възстанови неблагоприятните 1-4 в третия кръг.

Австралиецът стигна до краен предел Гарбиние, настоящ шампион на Уимбълдън, и подписа голяма победа в централен корт на Римския италиански форум, в който в две през нощта бяха останали само няколко дузини фенове.

В следващия кръг Гаврилова ще се изправи срещу рускинята Мария Шарапова, която спечели тази сряда срещу словачката Доминика Цибулкова.