Четвъртият ден на Световната купа за кадети, юноши и юноши до 21 години донесе със себе си още два медала за Испания. Надя Моралес спечели златото и Марина Касерес, среброто на финалите до 21 кумите.

сребро

Надя Гомес Моралес (-50 кг) беше измерена на финала с иранката Сара Бахманяр и взе златните победи 7-3. За да влезе в този финал, той трябваше да преодолее пет съперника. В първия кръг тя вкара 3-0 срещу мексиканката Наталия Ортис, а във втория 4-0 срещу парагвайката Лейла Сервин. В третия и четвъртия кръг той спечели с ярък резултат 9: 0 срещу Вао Фонг от Макао и Аврор Буркойа от Франция. За прохода към финала тя се изправи срещу японеца Сайо Азуми (1-0).

Марина Касерес (-55 кг) се изправи срещу иранката Авишан Багери на финала и взе сребро, след като падна с 1-5. В първия кръг тя спечели с 9-2 над ирландката Шауна Мълани. Във втория и третия кръг тя победи шотландката Ребека Крейг (1-1) и канадката Вероника Кариере (3-1). Все още трябваше да изиграе още две битки, за да влезе във финала: тя вкара 11-3 срещу туркинята Асена Пекмезоглу и 7-2 срещу бразилката Сабрина Перейра.

Нидия Гарсия, кадетка -47 кg, загубен в първия кръг от мароканеца Ikram Hilali с 1: 0. Соня Перейра Вилалобос (-54 кг) тя победи словенката Лора Потиск (3-0) в първия кръг, вкара 9-0 срещу австралийката Тамара Черне във втория кръг и загуби в третия кръг от хантей от сърбинката Ивана Перович. Той имаше възможност за плейоф, но не можа да вземе бронза.

Мария Прац (+54 кг) тя победи Лена Гюлумян, от Армения, в първия кръг, 8-0 и остана във втория кръг срещу австралийката Хана Съливан. Виктор Куерва (-52 кг) той победи мароканеца Адам Марсу в първия кръг (3-1), арменеца Ерик Хачатрян във втория кръг (3-0), той измери индонезиеца Дината Аря в третия и падна до иранския Pourya Aghdasi (3-0 ) в четвъртия кръг. Той остана без възможност за плейоф.

Дейвид Молина (-57 кг) той падна в първия кръг срещу мароканеца Мехди Шрити. Джоан Джъст (-63 кг.) Също загуби в първия си мач. Пабло Гарсия (-70 кг) победи словенеца Аджан Прелц с 8: 0, но не можа да вкара срещу французина Уго Хейм (0: 2).

Ерик Вискаро (+70 кг) победи сърбина Михаел Муста (4-2), победи унгареца Милан Билисич (3-0), но падна на египтянина Осама Мохамед (0-1). Лора Пастора (-61 кг) загуби в първия кръг от Чима Илин Рен с 2: 0.

В таблицата за медали Япония е начело с 15 медала, Египет е втори с 11, а Испания трети с 9 медала: 3 златни, 2 сребърни и 4 бронзови.