CF Hercules CF се изправи срещу CD Alcoyano вчера в провинциалното дерби, което беше отложено поради COVID позитиви от Аликанте

херкулес

The Херкулес вкара отново след равенство на 0 и продължава да печели точки в битката за преминаване към следващия кръг в тази нетипична Втора дивизия Б. Въпросният съперник беше CD Алкояно, което той не е успял да победи, откакто е слязъл през 2014 г. на Второ Б.

Треньорът на Аликанте, Дейвид Кубило, направи две промени от предишния мач срещу Спортен клуб които завършиха с минимална победа на Херкуланум. Върнах се в Ману Гаридо към атаката след лека контузия. Какво още, Дейвид Санчес зае мястото на Армандо в широкото поле на терена след отбелязания гол миналата седмица (и това даде на отбора победа).

От своя страна, Висенте Парас, Треньорът на Алкояно не можеше да се подреди Солбес Y. Джона. Те имаха известната „клауза на страха“, след като преминаха през Херкулес и не можеха да играят играта. Той също така представи 3 новости по отношение на последния си мач, който, предвид обстоятелствата, беше срещу Ориуела 25 октомври.

Цялата столица на Аликанте имаше няколко ясни точкови шанса да спечели играта. Отново удар не успя. Близо до средата на първото полувреме Ману Гаридо имаше 0-1. След страхотно центриране на Давид Санчес, нападателят на Мадрид довърши и топката тесно премина встрани. Въпреки това, минути преди това, Алкояно успя да продължи напред след удар, който си отиде за малко Ангел Лопес.

В края на първото полувреме гостите имаха още един ясен шанс да спечелят надмощие на таблото. След нисък център на Раул Руиз, Ману Гаридо отново успя да включи плочка и не вкара по сантиметри.

Повече от същото се видя през второто полувреме: равенство в играта, но Аликанте имаше повече шансове за гол. Ако не за анулираната цел да Исус Алфаро за офсайд в 78-ата минута, синьо-белите щяха да спечелят мача. Минути по-рано Алкояно остана с играч по-малко след строго изгонване на Мурад. Повече от същото би се случило на посетителите с експулсирането за двойно жълто от Appin.

Херкулес отново добави още една точка далеч от дома. С това равенство той продължава, без да губи след 4 изиграни мача. Този уикенд предполага тежка катастрофа срещу него Ориуела CF в друго провинциално дерби и със същия резултат. Клубът от Аликанте трябва да коригира постигнатото чрез победа у дома и да стане силен у дома.

Основно изображение чрез: @cfhercules

Последвайте ме в @ TomasFP99 и следвайте цялата информация и новини в @VIP_Deportivo, във нашия Facebook: VIP Deportivo или в нашия Instagram: @vp_deportivo