Ривас Футзал носеше тежестта на мача в първите му минути, като Балано имаше първата възможност в мача с удар, който Басмалис спаси. Но малко по малко екипът на Маньо реагира, създавайки опасни възможности в района на Рипензе, защитен от местния тил и Фернандес. Трасобарес беше на път да изпревари гостуващия отбор, но местният гол избегна целта със страхотна намеса.

побеждавайки

Рубио изведе отбора на Рипенсе напред в 12-ата минута, след като бе асистиран след вкарване на Балано. При липса на три минути за почивката Трасобарес постави масите на таблото, с така наречения психологически гол. По-късно Зучо потвърди реакцията на посетителя с гол, след като се възползва от загуба на топката от Фран Конде.

Три минути след рестарта Балано изравни играта с мощен удар, но в същата тази минута Фран отново изведе гостите напред. Въпреки че една минута по-късно J. De Quadros направи 3-3 на таблото, след като бе подпомогнат от Fran Conde. Муни изведе отбора си напред отново на таблото с гол след единадесет минути.

В 34-та минута Даниел направи четвъртия за местните жители, след като бе асистиран от Саму. Де Куадрос направи петата само една минута от края, докато почти на последния дъх Фран Конде направи финала 6-4, давайки победата на своя отбор, който им позволява да се дистанцират от местата за изпадане до Втора дивизия Б.