Победи за състезания, Малага, Виляреал и Осасуна срещу Майорка, Херкулес, Хетафе и Валенсия

EP/Santander | 01 · 05 · 11 | 22:17

ръба

Новини, запазени във вашия профил

The Севиля (0-1) е наложено на Алмерия в мача, съответстващ на тридесет и петия ден от Лигата BBVA, изигран тази неделя на стадиона на Средиземноморските игри, резултат, който практически оставя Алмерия отпаднал, докато гостуващият отбор затвърждава позициите си в Лига Европа.

В атмосферата се виждаше, че точките са много важни и за двата отбора и нито един от двамата не иска да остави твърде много пространства за обратното. Алмерия се сближи в първите минути на мача, но в крайна сметка Севиля наложи силата си в центъра на терена и доминира в играта.

През първото полувреме отборът на роджибланко имаше повече топка и на няколко пъти се приближаваше до вратата на Хави Варас, чрез Крусат по лявото крило. В 15-ата минута на играта най-чистата възможност дойде за Алмерия, с глава на Пиати, който Фернандо Наваро засече под пръчки с ръка, въпреки че съдията не сметна, че това е дузпа. След тази игра Алмерия загуби фокус и Севиля се възползва от нея, за да контролира повече топката.

През второто полувреме Алмерия бяха по-добре засадени от съперника си в първите минути, но изгонването на Якобсен за твърда борба с Касерес силно отслаби местните. В този момент Олабе избра да играе с трима защитници, тъй като равенството не беше от полза за отбора му, но Севиля се обърна към атака и Ренато в крайна сметка отбеляза след неуспех в защита.

След попадението Алмерия се разпадна и Севиля успя да увеличи разликите с няколко удара от Негредо, но Диего Алвес успя да спре ударите на бившата Алмерия. Отборът на Олабе опита, но с повече сърце, отколкото с глава и Севиля в крайна сметка взе и трите точки.

С това поражение Алмерия се нуждае от чудо, за да не играе следващия сезон в Лига Аделанте, тъй като една точка от Депортиво и две от Хетафе биха подписали математическото си изпадане. От своя страна, Севиля добавя втората си поредна победа и остава с 52 точки, на позиции в Лига Европа.

The Виляреал постигнато пред Хетафе ключова победа (2-1), за да се гарантира състезанието им в Шампионската лига през следващия сезон в мач, в който хората на Кастелон трябва да страдат, за да преодолеят първоначалната цел на Педро Риос и това оставя мадридския отбор много трогнат.

Въпреки умората, Виляреал изстреля каста, за да обърне този мач срещу Хетафе, който изцяло влиза в зоната на изпадащите, след като изигра доброто първо полувреме в Вила-реал, в което имаха три точки в обхвата си. Виляреал излезе с желанието да потърси целта на Хетафе, да се опита да реши играта на бързия път и вече можеше да го направи след три минути, в хедс-ап между Нилмар и Устари, които аржентинският гол изпрати.

Тази игра беше най-ясният офанзивен екшън от Виляреал, който се задави през първото полувреме, тъй като Хетафе показа през първите четиридесет и пет минути, че знае как да усложни живота на Гаридо. По този начин, с много високо налягане, което попречи на местната топка да напусне и с много докосващи играчи в центъра на терена, отборът на Михел контролираше играта и само индивидуалното качество на местните играчи спаси отбора на Гаридо.

След почти половин час, в който вратарите не съществуват, срещата започва да се урежда. Това беше Мику, който прости хедс-ъп, с Диего Лопес като спасител на отбора си, но Педро Риос, три минути по-късно, вкара гола на мача, като заби топката в отбора на вратаря на Виляреал със зрелищен ляв крак от външна зона.

Само с последно изтласкване от хората на Кастелон взех топката около вратата на Устари, но без ясен удар единственото сериозно спиране от гостуващия вратар дойде в добавено време след удар на Борха Валеро. През вторите четиридесет и пет минути местните жители излязоха с ясното намерение да променят динамиката на играта и го направиха с появата на Казорла в центъра на терена.

Първите петнадесет минути бяха явно доминирани от Виляреал, който обгради съперниковата цел и направи възможно да се предскаже, че равенството е близо. Така изравняването дойде благодарение на страхотен удар на Кани, който от ръба се възползва от бърз свободен удар от Казорла. Голът остави Хетафе докоснат, който успя да получи втория преди, след няколко атаки от отхвърлен Виляреал.

След тези моменти на поражение, Хетафе се опита да балансира играта и успя да спре местния бараж, но аржентинецът Марко Рубен асистира на Роси да довърши главата си и да постигне втората и последна цел за играта. С целта Виляреал се затвори отзад и издържа на набезите на отчаяния Хетафе, което създаде шансове, но не можа да преодолее Диего Лопес.

The Състезание, с голове на Розенберг и Кенеди, той постигна важна победа, която го доближава до постоянството с цената на Майорка който пропиля дузпа срещу Тоньо, местен вратар, чиито намеси бяха ключови в последния участък от мача.

Изненадващите победи в събота на Сарагоса и Реал Сосиедад срещу Реал Мадрид и Барса, принудиха още повече Racing да рискуват всичко, да стоят настрана от местата за изпадане пред Майорка, която пристигна в Сантандер с изпълнените задължения на практика 42 точки пет дни от края.

Въпреки важността на играта и многократните искания за подкрепа от страна на феновете, от треньора и състезателите, Сардинеро записа слаб вход. А сред отсъстващите е индийският собственик на клуба Ахсан Али Сайед, който не е бил виждан от Испания, откакто е започнал да нарушава задълженията си за плащане на играчи.

Дебютът на младежкия отбор Алваро в центъра на тила, за да замени санкционирания Марк Торехон, беше единствената новост в стартовия състав на Racing; докато на Майорка основната новост беше влизането на японския полузащитник Аки, от санкционирания Техера.

Racing излезе за играта от самото начало и Майорка се ограничи до защита, без да загуби мястото си. Натискът от страна на кантабрианците не отне дълго време, за да даде плод, когато Ласен се възстанови в халфовата линия на отбора на острова, той центрира Джовани и той, само с две докосвания, сервира на Розенберг да победи Ауате.

Седем минути по-късно Расинг беше наказан с ненужна и строга дузпа, за разрушаването на Енрике на Де Гусман. Рамис изпълни максималната дузпа, а Тоньо спря, като се хвърли вдясно, познавайки намерението на централния защитник.

С резултата в полза, Racing игра по-оттеглено, но без да се отказва да търси целта на Майорка. Натискът от страна на кантабрианците в зоната за създаване на съперника беше по-плах, което не беше пречка, тъй като след възстановяване, подобно на първото попадение, Джовани беше обект на фаул, който Кенеди изпълни майсторски, с малък ъгъл, надминавайки Aouate за късата пръчка.

Израелският вратар беше контузен при това действие при удряне на стълба и беше заменен на полувремето от аржентинеца Герман Лукс, който имаше две заслужаващи намеси през първите пет от второто полувреме, първо като наруши една срещу изчистването на Розенберг от главата извън кутия, след което удари точен удар от Munitis.

Майорка доминираше, но без да създава опасност за състезание, което за пореден път бе в състояние да осъди свободен удар на Кенеди, който Хенрике завърши с глава към напречната греда.

През последните двадесет минути Майорка обсади целта на Тоньо, който след като беше посетен два пъти, отговори със страхотна спирка при изстрелването на Перейра, отвратително за отбора му, след като замени уругваеца Гонсало Кастро.

Тоньо беше главният герой в края на играта с добри спасявания като това, което той направи при фаул, изпълнен от Рамис, от предната част на зоната.

The Малага постигна решителна победа срещу Херкулес (3-1) в директната битка между двамата за постоянство, която позволява на Малакитанос да вдъхне класирането, докато поражението прави Аликанте много трогнат и минимизира възможностите им за спасение.

Играта изненада всички в началото, защото само за четири минути имаше два гола, по един за всеки отбор. Херкулес не дойде да се заключи, както каза неговият треньор, сърбинът Мирослав Джукич, а първият център отдясно беше оглавен от парагвайския нападател Нелсън Валдес, който изпревари отбора му.

Радостта продължи само един миг, тъй като при следващата игра центърът на Дуда отляво бе оглавен от бразилския нападател Хулио Баптиста, за да установи равенството.

Херкулес не беше обезсърчен и добре поставен, защитен и атакуван срещу Малага, което не беше толкова точно, както в предишните мачове.

Местните имаха много проблеми с бързото придвижване на топката и обвиниха малкото си идеи поради страхотния подход на отбора на Аликанте, който успя да излезе напред, но Сендоа не можа да дефинира срещу Кабалеро.

Венецуелският нападател на Малага Хосе Рондон, отказан в последните мачове, имаше най-чистата възможност преди почивката да изпревари отбора си, докато Херкулес търсеше контраатаката, завършила с намесата на Кабалеро.

След почивката Херкулес беше много добре поставен на терена, натискайки и не позволявайки на Малага да докосне и получи, което се промени с влизането на Камачо за Ресио.

Домейнът принадлежи на Малага и се материализира в наказание, постановено от Ундиано Маленко по искане на неговия помощник, което остави Херкулес с десет за експулсирането на аржентинеца Матиас Фрицлер, въпреки че Апоньо разби максималното наказание на поста.

Мачът все още беше благоприятен за местните интереси и определено беше решен с оставащите двадесет минути, когато венецуелецът Саломон Рондон закачи с глава, за да даде на Малага кислород.

В този момент отборът на Аликанте се срина, което Малага се възползва, за да осъди играта две минути по-късно и отново с глава на Баптиста, двоен голмайстор днес, за да доближи постоянството на малакитанците.

Преди играта беше казано много, че равенството може да бъде задоволително и за двете Вдигнах що се отнася до него Спортен така че и двамата да оставят своята трайност почти заверена и накрая беше, при слаба среща, при която нито един от двамата не искаше да рискува и който логично завърши без цели.

Леванте скочи на терена по-решително и от първата минута пое контрола над топката срещу бъдещ Спортинг и добре оборудван отзад. Валенсианците излязоха в първите минути в търсене на гола и скоро можеха да го намерят в глава на Кайседо, който видя вратата, но бе анулиран за офсайд от еквадорския нападател.

Само няколко минути по-късно Хави Торес успя да открие резултата със страхотно воле отпред, но бе посрещнат с феноменален отговор от вратаря Хуан Пабло, който изпрати за ъглов удар. Там военните действия приключиха. С напредването на първата част Леванте дефлира. Той запази владението, но загуби вертикалност. Спортинг започна да стъпва на терена Левантин след половин час игра, но не успя да вкара веднъж в затруднение вратаря Мунуа.

Възобновяването на играта не беше шок. Играта продължи да се играе с раздвижващо темпо, без опасни пристигания, което накара трибуните и виковете „целунете се“ да се чуят на трибуните преди болезненото зрелище, предлагано от двата отбора. Ако нито един от двата отбора не беше рискувал по време на мача, още по-малко, те го направиха в последния участък от мача, който по един неограничен начин приключваше общото раздразнение на феновете.

The Осасуна, със автогол от Станкевичус, той издържа на пулса на постоянството, като се изправи пред Валенсия победа, която му позволява да се надява да се спаси от изпадане, в ден, представен нагоре от триумфите на повечето от преките му съперници (1-0).

Благоприятните резултати на други противници принудиха Осасуна да спечели властно. Това му костваше ужаси и при липса на гол победата трябваше да дойде с автогол на Станкевичус, който отби удар с гръб от Седжудо.

С тази победа Осасуна завършва поредица от четири поредни поражения, за да излезе от изпадането, като остават четири дни за разрешаване на шампионата.

Местните излязоха по-включени от съперника, тъй като играха повече от отбора на Валенсия, който имаше Гуаита, който спаси отбора си с две спасявания през първото полувреме, в което Валенсия започна да играе след първите 25 минути, макар и безопасно пред рамката на Рикардо.

"Рохилосите" започнаха добре срещата. Те обърнаха играта от дясното крило, в което Седжудо беше много активен. Кордован изхвърли повечето от осемте корнери на Осасуна през първото полувреме и в един от тях Лоло завърши с глава с голяма опасност, но Гуаита се намеси блестящо (мин. 5).

Само седем минути по-късно Осасуна отново имаше чудесна възможност. Камуняс, след като победи Коста със самостоятелен пас, застана пред Гуаита, но стреля много фокусирано и вратарят на Валенсия избегна вратата на Навареза.

Отборът на Унай Емери започна да владее топката през втората половина на първия период. Той се възползва от местния спад, за да премести топката и да отвори терена, но му липсваше вертикалност и не намери гол при много високи удари на Хоакин и Албелда, а хлабав удар на Джонас не означаваше никакви проблеми за Рикардо.

Валенсия започна второто полувреме с намерението да упражни надмощие, но любопитно най-добрият им шанс дойде в контраатака. Хоакин, след като получил от войника, стреля навън.

Две минути по-късно Осасуна вкара. Пунял възстанови топката, като се хвърли на тревата, а ударът с лява ръка на Седжудо улучи гърба на Станкевичус, за да отклони траекторията на топката и да остане в мрежата на вратата на Гуаита (1-0, м. 59).

Емери постави Банега и Адурис на терена, за Албелда и Джонас. Валенсианците определено превъзхождаха притежанието си, но не пристигнаха с опасност и само изстрел от Мата можеше да промени знака на играта, но ударът му отиде високо.