Реферът му показа картата, когато прецени, че е извършил фаул над играча на Виляреал Б Ернан Перес

Новини, запазени във вашия профил

жълто

Състезателният комитет отмени първия от двата жълти картона, с които защитникът на Херкулес Хуанара Кабреро беше санкциониран срещу Виляреал Б, така че левият бек ще може да играе в неделя срещу Кадис.

Предупреждението, отменено от Състезанието, се състоя в дванадесетата минута на мача в последния ден, когато съдията Бернабе Гарсия му показа жълт картон, когато прецени, че е извършил фаул над играча на Виляреал Б Ернан Перес, в резултат на игра в дузпата, довела до първия гол на помощния отбор (4-2).

Херкулес представи обвинения в протокола от мача, като се има предвид, че Хуара докосна топката в своята акция и Състезателният комитет се съгласи с него, така че защитникът на Валенсия натрупа само жълт картон, който видя през второто полувреме, и остави червения за двойно предупреждение.

Опрощението на Хуанара е чудесна новина за Херкулес, тъй като отборът имаше значителен брой жертви поради контузия и санкция за мача на следващия ден срещу Кадис.

Освен че можеше да разчита на Хуанара, Херкулес можеше да възстанови и левия бек Дани Баутиста за сблъсъка в Кадис, който днес заяви, че не изпитва дискомфорт от мускулната контузия, която му попречи да играе срещу Виляреал Б.

В случай на възстановяване и на Дани Баутиста, треньорът Естебан Виго може да има защитна линия с всички играчи, заемащи естествена позиция, с Хуанара и Баутиста по крилата и Абрахам Пас и Ное Памаро в центъра на защитата.