Историческите играчи на Валенсия и Зенит се изправиха един срещу друг в полза на Каса Каридад и осигуриха страхотно шоу (1-0)

Хубавото време обедини усилията си с Валенсия за добра кауза, за да помогне на Каса Каридад, и помогна да се направи мачът между Валенсия CF Legends срещу техните колеги от Зенит спектакъл, със специална трибуна, която представи страхотна атмосфера и краен резултат от 0 благодарение на попадението на Диего Рибера

легенди

Преди да започне мача, президентът на Валенсия Амадео Салво подари иберийска дама на представителя на руския отбор като сувенир от мача.

Сблъсъкът започна интензивен, въпреки че беше приятелски настроен, а легендите на Валенсия бяха тези, които носеха тежестта му от първите моменти. Качеството на игралното поле беше неоспоримо, като Ариас и Гинер стават лидери в отбраната, Ангуло се стреми да създаде опасност отдясно, Сираоло командва центъра на терена и накратко загуба на класа, която не е загубена, и че те накараха най-ветеранските фенове да си спомнят страхотни следобеди и нощи в Mestalla. Първият чист шанс дойде от руснаците, след страхотна комбинация, завършила с изстрел извън зоната, която се разби в двата стълба. Отговорът дойде от ръката на Ангуло, който видя как съперник защитник отправи удар под пръчките. Първият гол на Валенсия щеше да дойде на ръба на почивката и това беше дело на Диего Рибера.

Почивката служи на играчите на Валенсия, за да покажат своите впечатления от играта. По този начин Миста благодари на „всички, които са тук, защото това е с добра кауза“, а Ангуло увери, че е „удоволствие да се върна в Местала и да видя как хората се развеселяват“. Астуриецът дори обеща да „направи салто, да свали ризата ми и да я хвърли на обществеността, ако вкарам гол“. В същия дух на благодарност към феновете беше показан и Карбони, който каза, че е "много щастлив да види толкова много хора и за добра кауза, което е най-важното".

През второто полувреме отборът на Валенсия продължи да притежава домейна и заобиколи руския гол в търсене на втория гол сутринта. Шансовете се случваха, главно в полза на нашите, но целта не дойде в нито един от двата гола. Таблото не се движи отново и крайният резултат беше 1: 0 в среща, в която солидарността с благотворителна кауза отново беше истинският герой.

Легенди на VCF: Bartual, Carboni, Giner, Arias, Ciraolo, Camarasa, Matías Rubio, Roberto Fernández, Mir, Angulo, Mista. Играха още Тони, Хуарес, Алкала, Артуро, Лино, Гаридо, Титин и Мохорте.

Зенит Легенди: Бородин, Окрошидзе, Давидов, Цветков, Лепехин, Кондрашов, Владислав, Александър, Горовой, Спивак, Зазулин, Катулски, Кирсанов, Зезин, Угаров, Игор, Тарасов, Данилов, Раченко и Гусагов играха.

Голове: Диего Рибера беше авторът на единствения гол в мача.