Испания претърпява първото си поражение срещу Русия и се нуждае от шведите да не спечелят, за да бъде на полуфинал в Япония

хандбал

Екшън от поражението на Испания срещу Русия./Ефе

Съставяне на 11 декември 2019 г. - 10:30 ч.

Испанският отбор по хандбал за жени от играча на Algecirean Дженифър Гутиерес претърпяха първото си поражение на световното първенство в Япония срещу Русия. Испания падна тази сряда (26:36; 12:16 на полувремето) в мача, изигран на Парк Купол в Кумамото, съответстващ на третия и последния ден от основния кръг. С този резултат испанският отбор не може да направи първия си вариант ефективен, за да бъде на полуфинал; освен това, с загубената голова разлика от Швеция, може да се очаква само победа или равенство от Черна гора преди скандинавските жени да могат да се борят за медалите в японските земи. Черна гора, която играе за осигуряване на предолимпийската игра, ще се изправи срещу Швеция от 12:30 часа тази сряда.

Александрина Барбоса и Ainhoa ​​Hernández, две от най-видните фигури на Воините В това световно първенство те бяха натоварени с отварянето на таблото и отпускането на първия доход от две голове, на които обаче руснаците веднага ще отговорят: от 2: 0 беше подадено за няколко минути до 2: 5, благодаря до фронтовата електроцентрала на Ярослава Фролова и Анна Вяхирева.

Национален треньор Карлос Вивер той беше принуден да спре мача, тъй като бързите преходи на Русия първоначално нараняваха Испания. Марта Лопес отговаряше за прекъсването на сушата и малко след кражба на топка от Александрина Барбоса позволи на Герерас да постави само гол преди минута 10 (5: 6).

Нищо не е по-далеч от реалността, екипът, воден от испанеца Амброс Мартин Той продължи да налага своя закон върху 40x20 на Кумамото, с много ожесточена защита от 6: 0 с добре поставено внимание върху пивота и бърза и тактически подредена офанзивна игра. С 5:10 максималната разлика дойде в полза на Русия и Карлос Вивер реши да направи смяна в защита, поставяйки Алисия Фернандес в напреднали от 5: 1.

Разликата в таблото остана между четири и пет гола, с видно място за вратарите, и двете Силвия Наваро като Анна Седойкина, които настояваха да направят деня много труден за Воините. Влизането на Алисия Фернандес в центъра позволи на Испания да открие ситуации един в един срещу крилата и по този начин беше основният воден път в руската защитна мрежа. Размяна на удари в последните минути, благоприятстващи Русия, която отиде в съблекалните с 12:16 благоприятен. Време беше да гребем срещу течението през второто полувреме.

Русия излезе на пистата след почивката и то частично с 3: 9 В първите 10 минути той окончателно прекъсна играта и нанесе много тежък удар на Герерас (15:25), които имаха все повече проблеми да преодолеят руската защита. Карлос Вивер отново поиска тайм-аут, за да помоли играчите си за спокойствие и да даде много ясна предпоставка: намалете дистанцията до по-малко от пет гола. Ярослава Фролова той продължи да прави хаос в атака -9 гола от 9 изстрела-, а ротациите, извършени от Амброс Мартин, му дадоха резултати и в двете области.

Нереа Пена Обидното тегло на Испания беше хвърлено зад него през това второ полувреме и той успя да постави отбора на шест в заключителните етапи на сблъсъка (24:30). Viver заложи на играта 7 срещу 6 с двоен пивот - Ели Чесарео и Айнхоа Ернандес - за намиране на пространства за изстрелването, но отново Ана Седойкина изглежда сложи край на надеждите на Герерас. Дори индивидуалната защита на Дженифър Гутиерес (два гола) над Анна Вяхирева задържа Русия, която показа много алтернативи на 40x20 от Кумамото.

След като мачът беше решен и Испания играеше на празен гол, Русия се възползва от терена без вратар след възстановяване или спиране, за да увеличи още малко дохода и да го вдигне до 10 гола, с които бе достигнат последният сигнал (26:36).