Илия Марченко, трети носител в 31-вото издание на Castilla y León Villa de El Espinar Open, той се класира за финала на събитието Espinariego, след като победи унгареца Мартон Фучович, осми поставен, с 6-3 и 6-4 за един час и 21 минути.

марченко

Марченко започна мача включен. Той счупи сервиса на Fucsovics на втория брейк и командва първия сет с брейк аванс. Въпреки че имаше нисък процент при първи сервиси, унгарецът почти не наруши сервиса на украинеца и видя как първият акт му се изплъзна с резултат 6-3.

Fucsovics подобри представянето си в началото на втория сет, но допусна двойна грешка с брейк топка, която го накара да предаде играта си за сервиране с 2-2. Маджарят веднага възвърна недостатъка и въпреки че отново загуби подаването си, имаше до четири възможности да форсира 5-5, когато Марченко сервира за мача. Украинецът завърза сервиса и влезе във финала в Сеговия.

Вани, по бързата писта

Лука Вани продължава със своята непобедима аура, след като побеждава Мирза Басич с 6-4 и 6-3 във втория полуфинал на 31-во издание на Castilla y León Villa de El Espinar Open. Италианецът загуби само един сервис в целия мач и затвори играта само за 70 минути.

Началото на дуела предполага, че нивото, изложено от Марченко и Фучович в първия полуфинал, няма да се види. Бейсик бележи съвсем различен старт на играта от този, който изложи срещу Алмагро. Некоординиран и непостоянен, Вани застава само за пет минути с преднина 5-2 и сервира за затваряне на сета. Босненецът възстанови една от почивките, но не успя да обърне напълно недостатъка и се отказа с 6-4.

Вторият ръкав беше спокоен за Вани, който влезе във финала, където ще види сърцата с твърда кост, много твърда, като Илия Марченко.