Гол от дузпа на Казорла в 95-ата минута позволява на играчите на Кастелон да получат точка

Москва | 05 · 10 · 18 | 00:15

екстремни

Споделете статията

Форналс празнува неговия гол. AFP

The Виляреал играе с огън, но спасен днес с отстъпка и наказание а равенство срещу московския Спартак (3-3) в игра, която той беше напълно контролирал и в която се остави да се върне през последните десет минути.

Отборът на Валенсия доказа за пореден път, че е кралят на гостуванията, тъй като вече е добавил две победи и две равенства далеч от дома си в четири мача.

Трябваше да е ветеранът Санти Казорла, който живее във втора младост След години контузии, този, който спаси отбора си от единадесет метра, когато местните фенове вече празнуваха победата.

Представи треньорът на Виляреал, Хавиер Калеха шест промени по отношение на отбора, който изненадващо загуби у дома от Валядолид, но отборът му отново пострада в защита, въпреки че той показа, че има барут, който да запази в атака.

Колумбийската Бака и испанецът Жерар останаха на пейката на държавата Откритие в полза на камерунския Екамби и италианския Сансон.

• Местният отбор излезе много по-ангажиран в играта и всъщност испанските футболисти не преминаха центъра на терена до 10-ата минута, когато нигериецът Чуквезе стреля високо.

Но това беше просто мираж, тъй като две минути по-късно Камерунският нападател Екамби изведе Виляреал напред със страхотна цел за кадриране.

Той получи вътрешен пас, но излезе без ъгъл за изстрела, така че заплаши двамата защитници, които се изпречиха на пътя му в търсене на място за стрелба и извади от шапката гаубица, която влезе през самия отбор, защитен от Максименко. .13)

Този гол, първият на Камерун в европейското състезание, охлади настроението на местните фенове. Единствено бразилецът Фернандо опита с фиксирана фигура в края на половин час.

Така че, когато домакините бяха в шок, играчите на "жълтата подводница" се почувстваха прекалено удобно, приклекнали в таблото в своя полза и неразбиращо паднаха.

Зобнин предупреди първо с удар от границата на голямата площ, което принуди Андрес Фернандес да изчисти с върховете на пръстите си топка, която се плъзна през основата на левия стълб.

И в по-късна пиеса, случайна ръка от Сансоне опитът да изчисти центриране отдясно се счита за дузпа от съдията на мача.

Максималното наказание бе трансформирано от Ze Luis, който сложи масите на таблото и наказа гостуващия racanería (мин. 34)

В последния четвърт час 20-годишно момче от московската кариера Ломовицки буквално подлуди Педраса, който не знаеше какво да направи, за да спре стажа си.

Порицанието в почивката на Калеха трябва да е било скандално, тъй като играчите на отбора на Валенсия излязоха на терена с тотално различно отношение.

Така в 49-та минута Форналс, героят на победата в Билбао, се възползва от хлабава топка в района след добра игра на Чуквезе, за да се обърне и вкара със сух удар с левия крак, срещу който Максименко не можа да направи нищо.

Виляреал имаше играта, където искаха. Екамби и Чуквезе, Саму за приятелите, бяха истински куршуми, трудни за връзване за руските защитници.

Екамби имаше в ботушите си третия гол при добра контраатака на отбора на Левантин, но ударът му с ток вдясно бе изчистен не без затруднения от руския вратар.

От тогава, събранието стана бегач, но за щастие за испанците Игнатов пропусна изстрел напълно сам срещу Андрес Фернандес.

Докато Калеха бушуваше в групата за преброените контраатаки, реферът анулира отбелязания гол на местните чрез Зе Луис за офсайд.

Късметът се завърна, за да се съюзи с испанците при липсата на четвърт час, когато алжирецът Хани, който току-що беше напуснал терена, завърши поста, без Фернандес да може да направи нещо различно от статуята.

Каната до източника беше толкова много, че Зе Луис се възползва от добро центриране отдясно на Хани, за да изравни играта и да отсъди на таблото (мин. 82)

Три минути по-късно, най-решителният играч в мача, Хани направи победния гол с удар, който беше изплют от гредата и отскокът се възползва от Мелгарехо. (мин. 85)

В този момент Виляреал като че ли свърши и енергия, и идеи. За щастие руснаците допуснаха много сериозна грешка, като в 95-та минута повалиха аргентинския Морий в района от корнер.

Казорла, който си беше тръгнал няколко минути преди това, измами руския вратар и изравни играта.

ЛИСТ ЗА ДАННИ

3 - Спартак Москва: Максименко; Комбаров (Тимофеев, мин. 90), Бокети, Джикия, Рассказов; Фернандо, Зобнин, Игнатов (Хани, мин. 69); Ломовицки (Ташаев, мин. 80), Мелгарехо и Зе Луис.

3 - Виляреал: А. Фернандес; Гаспар, Руис, Бонера, Педраса; Фунес Мори, Тригерос; Chukweze (Cazorla, мин. 71), Fornals, Sansone (Gerard, мин. 62); и Ekambi (Layún, мин. 77).

Цели: 0-1, мин. 13: Екамби. 1-1, мин. 34: Зе Луис (дузпа). 1-2, мин. 49: Форнали. 2-2, мин. 82: Зе Луис. 3-2, мин. 85: Мелгарехо. 3-3, мин, 95. Казорла (наказание).

Рефер: Даниел Зиберт (ГЕР). Той увещава Сансоне, Рассказов и Джикия.

Инциденти: мач, съответстващ на груповата фаза на Лига Европа (група G), изигран в Арена Откритие пред около 15 000 зрители (една трета от капацитета).