Испанецът показа изложба на работа, интензивност и устойчивост след загуба

Будапеща | 25 · 01 · 20 | 20:13

воини

Споделете статията

Испанците празнуват триумфа. EFE

The „воините на водата“ показаха своя гальовен псевдоним и в изложба на работа, с постоянна интензивност и устойчивост след загуба с 8-10, те постигнаха тази събота втората континентална титла в историята си, като преобладаваха в оживен финал за Русия 13-12.

Будапеща е град, който е написан със златни букви за женския отбор по водна топка. Преди шест години той спечели първата си европейска титла там, побеждавайки Холандия на финала. По този повод, с Дуна Арена като декор, групата на Мики Ока не се провали, въпреки че се сблъсква, както е традиционно, с много твърда руска живопис.

Не се разпадна кога Учениците на Александър Гайдуков изглежда поставят директното в началото на третата частична. Нито когато загубиха единствения си мач от турнира в груповата фаза от Холандия.

Това Испанска селекция има акредитиран характер и е потвърдено отново в унгарската столица. Той завърза пет гола, за да не само неутрализира предимството на Русия, но и да осъди мача с 13: 10. Въпреки че техните съперници не се предадоха, те вече нямаха време да предотвратят успеха на „водните воини“.

Първите две четвърти, въпреки нервите и натрупването на неточности, бяха фестивал на целите с алтернативи, с двата отбора напред на таблото, за да стигнат до почивката с малко обичайно във финалите, чрез обемно равенство 8-8, което запази несигурността и напрежението.

Испания изглежда пострада от тази ситуация. Русия изглеждаше по-фина в началото на третото тримесечие. Екатерина Прокофьева и Мария Верснева поставиха своето предимство в две попадения (8-10), тревожна ситуация за момичетата на Мики Оца, особено след като преживяха истинско задръстване от офанзивната страна.

За щастие, защитата, винаги защитена от великолепната Лора Естер, поддържаше отбора на повърхността и оттам дойде испанската реакция. Maica García, imperial, и Anna Espar поставиха 10-10 в края на третата четвърт, прелюдия към изречението, което дойде в първия мач на последната четвърт, с голове на Клара Еспар, Майка Гарсия и Паула Лейтън.

13-10 и само 1:27 напред. Само хекатомба може да предотврати триумфа на Испания. Русия се опита с всичко, но само й даде да съкрати недостатъка си и да постави крайните 13-12, които издигнаха „водните воини“ на първо място на подиума на европейското първенство в Будапеща, което домакините затвориха, като преди това победиха страните с 10 ниски -8.

Всички препоръки за този успешен испански отбор на Мики Ока, който ще бъде представен в Токио 2020 с това злато като великолепно одобрение за стремеж към нов олимпийски медал.

- Информационен лист:

13 - Испания: Лора Естер, Анна Еспар (2), Беа Ортис (2), Росер Тараго (2), Клара Еспар (1), Пили Пенья (1), Пола Лейтън (1) - стартиращ екип -, Маика Гарсия (4), Марта Бах, Пола Креспи и Джудит Форка

12 - Русия: Карнаух, Прокофьева (4), Каримова (1), Борисова, Горбунова (2), Тимофеева, Иванова -начинаещ отбор-, Соболева (2), Симанович, Берснева (1), Сержантова (2).

Партиали: 3-4, 5-4, 2-2, 3-2.

Съдии: Габриела Варкони (HUN) и Адриан Александреску (RUM). Рускинята Мария Борисова претърпя три временни изключения

Инциденти: Европейски финал по водна топка за жени, проведен в "Дуна Арена" в Будапеща.