спорт

Историческата Лусена явно побеждава Туделано и напредва в третия кръг на Купата на Летал Кинг Небесният отбор удари при първите си две пристигания и след това издържа добре на атаките на Навареза

вторият

J. M. Arellano/Tudela (Navarra) 02 септември 2010 г. - 05:02 ч

Лусена свали първата си чаша на един дъх. И той спечели шанса да има още един за седем дни. Нито дейността у дома, нито натрупаната умора след почти дванадесет часа път по пътя, нито появата на дъжд минути преди началото на сблъсъка направиха вдлъбнатина в небесносин екип, който е много ясен, че иска да направи нещо голямо в Копа дел Рей. Головете на Пинеда и Обрегон в първия акт повалиха Туделано, който носеше тежестта на играта за по-дълго, но той намери ефективността на блок, че в този старт на сезона всичко излиза от пътя му.

Двубоят започна блестящо от Туделано. Тони намери магистрала по фланга, защитен от Álex Cruz и оттам направи първите си шансове за местния отбор. В първия денонощният удар на Пачета за малко пропусна гол; във втория Айбар взе трески от поста на Тони Гарсия. Отговорът на Lucentian беше даден от Obregón с лев крак, който принуди Гонсало да се протегне, за да изпрати корнер.

Дъждът, който падна върху Elola, не благоприятстваше шоуто. Играта стана грозна, загуби емоция и главните герои започнаха да злоупотребяват с директната игра. Тази ситуация е по-подходяща за Лусена, който започва да контролира съперничещи атаки и се осмелява да атакува. Толкова много, че първият път, когато Дани Ланца се изправи срещу двойката си, той влезе в зоната и пусна топка на близката греда, която Пинеда отведе в мрежата.

Голът подтикна Туделано за няколко минути, който се върна към заряда. Пачета, Иван Морено и дори централен Периколо, които се присъединиха към атаката, опитаха без късмет. Натискът от Навареза и резултатът в полза позволи на Лусена да направи крачка назад. Беше ми удобно. И той знаеше, че от определени фигури, със съдия, който свири всичко, ще има своите възможности. Така беше. Хесус Ланса направи фаул на далечната греда и Обрегон се появи там, за да оглави чорапогащниците по желание.

Този втори гол в крайна сметка остави отбора на Falete назад. Туделано се блъсна с повече сърце, отколкото глава. Но въпреки това той имаше ненадмината възможност да намали разликата на почивката. Тони Гарсия попречи на двойния удар с глава на Пачета, на празна дистанция и на голлинията, да достигне дъното на вратата си.

Фалете подсили стартовата полузащита през второто полувреме. Тони Сеоан влезе през Паскуал, за да вкара повече мускули. Оставаше да се защитава; изпълнени са нападателните задачи. Въпреки че Хесус Ланса се натъкна на Гонсало в хедс-ъп, причинен от лоша услуга на Кико Янгуас. Точно при следващата игра Иван Морено даде нов изплах на Лусена с удар отпред, който се блъсна в гредата.

Лусена беше наясно, че трябва да издържи първите минути, както беше. След като Туделано се обърна и небесните вървят добре срещу контра, пристигащите следваха един след друг в едната и другата врата. Докато реферът не спря играта поради някои инциденти между местните фенове и един от техните помощници. Почивка, която послужи на отбора на Навареза да сложи още една екипировка.

Лусена се опита да спре съперника си с левия крак от Дани Ланца, което принуди Гонсало да се похвали и с влизането на Оскар Адвантажа за Пинеда. Но „Туделано“ продължи своето и разби още един старт в кръста на вратата на Тони Гарсия, за да отстъпи място на няколко минути от всичко или нищо, което екипът на Фалете знаеше как да издържи спокойно. Толкова много, че на 90 'Jesús Lanza успя да направи 0-3 с удар с лява крака, който отблъсна гредата. Но вече не беше необходимо да вкара повече. Двата гола през първото полувреме бяха достатъчни на Лусена да изпие още едно питие през следващата седмица.