Момичетата на Фран Санчес се връщат от равенството срещу BIIK-Kazygurt, който не е имал възможности за атака в продължение на 90 минути

26.09.2018 19:56 Актуализирано: 26.09.2018 20:01.

жива

Постигната цел. The Барса направи първия тест за киселина за сезона и той далеч го надмина в Миниестади пред повече от 1200 зрители. Azulgranas изиграха всичко за 90 минути и след постепенно узряване на играта успяха да преодолеят съперник, който все още не може да разбере как може да победи отбора на azulgrana преди седмица.

С Барса преобърнати в атака от първата минута, качеството на помещенията надделя в първите моменти от играта. Само с четири изиграни минути, Патри Гуджаро отвори маркерът от ръба на зоната след асистенция от Тони Дъгън. Гол, който седеше като кана със студена вода за посетителите, които все още се настаняваха на непознат и по-голям стадион.

Няма опции

С резултата в полза и само на един гол далеч от равенството, което беше сложно в Казахстан, каталунците безмилостно заключиха BIIK-Kazygurt, който едва докосна топката за 90 минути. Нервите причиниха някои неточности, но доброто тактическо разположение на играчите на Fran Sánchez сложи край на всяка надежда за контраатака на гостите.

Барса продължи с предписания сценарий, но с напредването на минутите ритъмът на мача намаля. Пристиганията са постоянни, но без цел да материализират поводите. Кучета от лейка Това беше кошмарът на крилото Кравец, който не успя да спре холандката по никакъв повод.

С 1 на 0 и цел за изравняване на равенството се спря. Барса скочи на зелено със същата интензивност, както в началото на играта и отново четири минути по-късно, Марта Торехон е наказал лошо изчистване от Железняк, който му е дал топка, завършила в задната част на мрежата.

Игра с огън

С 2: 0 каталунците успяха да запазят резултата, въпреки че два поредни корнера поставиха на изпитание подаващата игра на Сандра Паньос. В едно от разрешенията си Лейке Мартенс имаше 3: 0 в ботушите си, след като се измъкна от двама защитници в личен ход, но лош смъртен пас към Мариона попречи на Барса да осъди равенството.

Остават 15 минути и Барса игра с огън с такъв кратък маркер, Фран Санчес даде достъп на Наташа Андонова и Айтана Бонмати, две промени, които имат незабавен ефект. Македонецът изпрати първата си топка към напречната греда и младото обещание няколко пъти препълва групата, в която не е намерил финалист. С BIIK-Казигурт Принуден да разтегне отбора, за да търси гол, който да промени хода на равенството през последните няколко минути, Лейке Мартес осъди играта с гол за домашна марка. Два съперника отзад и една неудържима промяна на нишката на крака към Железняк.

The Барса е постигнал една от основните си цели за този сезон, след като е изплашил първо. Сега остава само да се знае следващият му съперник на осминафиналите в равенството на УЕФА, който ще се проведе този понеделник.