Langreo не са побеждавали Avilés във владението им от 2010 г. насам

Споделете статията

Рубен Менендес се бори за топката с Фран Меджи при последната победа на Лангрео срещу Авилес на Суарес Пуерта. RICARDO SOLÍS

пуерта

Langreo иска да разбие гавила на avilesino. Екипът на Ганзабал не знае какво е да победиш първия отбор на синьо-белите в Суарес Пуерта през последните шест случая. Последната победа от Langos срещу споменатия съперник на стадион Avilesino датира от 24 януари 2010 г., когато те постигнаха силна победа с 0-3.

Отборът на Барса падна там през този сезон в Купата на федерацията. Хората на Ернан се поддадоха с 2: 1 във втория мач на полуфиналите, в мач, който им убягна при последното издишване, с гол на Маркос Торес. Преди това Омар беше обвързал дуела за лангрейците.

През изминалия сезон сблъсъкът в лигата също благоприятства Авилес. В този случай с резултат 2-0 благодарение на дубъл на Хорхе Родригес, докато преди два сезона, с двата отбора във Втора дивизия Б, Лангрео беше победен с 2-1 и изгори един от последните си кораби, за да постигне постоянство. Целта на екипа на langrean беше дело на Начо Мендес.

Трябва да се върнете към сезон 2012-13, за да намерите предишна среща между двата отбора. В този случай беше в Купата на федерацията, тъй като и двата отбора не си поделяха категория (Langreans играха на Трето, а Синьо-Белите във Второ B). Двубоят за купата също бе спечелен от Avilés, 3-2, въпреки факта, че гостите чрез Carly и Lombán успяха да излязат напред на таблото два пъти.

В Лигата предишната среща датира от 2011-12 г., като двата отбора са в Трета дивизия. По този повод катастрофата беше и за Avilés. Гол на Ная през първото полувреме наруши играта на местните.

В непосредствено предишната кампания, също в надпреварата за първенството, сблъсъкът, игран на Суарес Пуерта, завърши наравно без голове.

През сезон 2010-11 Langreans успяха да надделеят над отбора на Avilesino като посетители. Резултатът беше 1-2, а целите на Лангрео бяха дело на Омар Цибейра и Борха. Мачът, съответстващ на груповата фаза на Купата на федерацията, беше ключов за отбора на Барса да се класира за полуфинала на летния турнир. Този сблъсък обаче не се играе на Суарес Пуерта, но като място се използва полето Muro de Zaro, което повдига оплаквания от лошото състояние на тревата.

Последната лангреанска победа срещу първия отбор от Авилес на Суарес Пуерта бе през сезон 2009-10. Мачът завърши с категорична победа с 3: 0 за отбора на Куенка дел Налон. Целите на отбора на Барселона бяха дело на Алекс и Пичон през първото полувреме и Омар през второто полувреме.

Но местните жители постигнаха победа на Суарес Пуерта по време на това пътуване. Беше през сезон 2013-14, когато отборът, трениран от Пабло Лаго, победи филиала на Avilés, който по това време играеше в Трета дивизия. Головете на Начо Калвийо и Чус послужиха на Лангрео да вземе първата победа за сезона в синьо-бялото владение.

Утрешният сблъсък, в 12 часа на обяд, ще бъде ключов за бъдещето на сезона. Победа за Langreo ще остави avilesinos на четири точки.