Актуализирано на 20.06.2018 г. 08:13 ч.

аржентина

Аржентина животът е заложен този четвъртък в Сочи срещу Хърватия. Това е мач на живот или смърт за хората на Хорхе Сампаоли, които дойдоха в Мондиал Русия 2018 с много илюзии. Феновете оказват натиск, но видяното на практика тази сряда казва и друго: смях и добра атмосфера надделяха в отбора на Лионел Меси и компания.

Ранен, след като пропусна дузпа, която би предотвратила разочароващо равенство срещу Исландия, Лионел Меси би искал да компенсира това в мача от група D на Аржентина срещу Хърватия в четвъртък, но мнозина се опасяват, че това няма да се случи.

Меси се подготви както никога досега за това Световно първенство, като се погрижи за броя минути, които изигра с Барселона в последната част на сезона. Но проклятието, което изглежда го преследва, когато облече ризата "albiceleste", изглежда няма край.

Пропуснатата дузпа и откъсването му от отбора изглежда удариха силно нападателя, чийто дух тревожи треньорския щаб на отбора.

Звездата на Барселона също чувства отговорността, че срещу Исландия е бил заобиколен, както е искал (с Хавиер Масчерано и Лукас Биглия като двойна централна ос) и това не е отразено положително нито в резултата, нито в представянето му, каза той пред Ройтерс източник близо до кампуса.

След като изведе Аржентина на финала срещу Германия преди четири години, Меси навършва 31 години след няколко дни и може би ще играе последното си световно първенство, така че не иска да пропусне тази възможност след пострадалите през 2014 г.

Сега Аржентина на Меси трябва да се изправи срещу уверена Хърватия, която току-що победи Нигерия с 2: 0 и води в района. Редакционен Depor/Ройтерс