Меси, само на 17 години и връзка с опит в първата дивизия на Барселона в Испания, вкара гол в 71-ата минута в този сблъсък за група А.

крак

По това време Аржентина имаше проблеми с поддържането на 1: 0, с което започна победа с гол срещу Раул Гонсалес в 32-ата минута,

Венецуела пропусна равенството при 38, когато Николас Федор пропиля дузпа.

Третият от Аржентина беше Пабло Бариентос на 85 години.

Меси, който беше на пейката, влезе, за да промени коренно играта на Аржентина, която успешно започна участието му в неговата поредица, която освен Венецуела допълва Колумбия, Боливия и Перу.

Венецуелецът José Granados беше изгонен след 82 минути игра за груба игра.

Топката, осигурена на едно ниво с пода и кратки докосвания, за да разчисти пътя, бяха ясни добродетели на аржентинците срещу ентусиазиран съперник, който го изигра без комплекси и натискане.

Езекиел Лавеци подаде първа аларма в зоните, когато отиде вляво и ударът му ниско и до дясната греда бе спасен от Мигел Апонте.

Венецуела не изоставаше и в отговора бягството на Пол Рамирес завърши с изстрел над хоризонталата.

Игра напред-назад

В обиколката Аржентина достигна целта, когато топка за издигане не можеше да бъде достигната от Апонте или защитника му Гренди Перозо. След това Хулио Барозу влезе сам с намерение да се преобразува и Гонсалес да изчисти, в последния случай с лош късмет за венецуелците, тъй като той закова главата й в мрежата.

Малко след това Езекиел Гарей нокаутира Раул Рамирес, в изпълнение на дузпа, изпълнена от Федор: топката се заби в напречната греда, удари Оскар Устари по гърба и отиде в ъгъла, когато изглеждаше, че влиза.