Отборът на баските се класира за втория кръг на Лига Европа, въпреки че загуби с 1-2 от Спартак

Мадрид | 22 · 02 · 18 | 22:38

трагична

Споделете статията

Атлетик не можа да преодолее москвичите. REUTERS

The Атлетик клуб потвърди класирането си за осминафиналите на Лига Европа въпреки че загуби този четвъртък от московския Спартак (1-2) в реванша, игран в Сан Мамес, дуел, белязан от смъртта на Ерцайна в инцидентите преди играта, причинени от ултрасите на руския отбор.

Екипът на Хосе Анхел Зиганда, който спечели с 1-3 в Москва преди седем дни, В крайна сметка той си играе с огън, след като приспособи втората нощ през нощта с няколко минути. Друг гол от руснаците би означавал удължаване, което никога не е дошло и позволява на роджибланко да продължат да се вълнуват след лошия си сезон в Лигата и ранното им елиминиране в Купата.

Този четвъртък, в грозна среда, породена от наличие на няколкостотин насилствени последователи около града и смъртта на ерцаина, Атлетик загуби известност в полза на сигурността, деня на спирането в училищата в близост до стадиона и страха от някои близки места, които се затвориха, за да се избегнат конфликти с привържениците на Спартак.

Часът преди катастрофата остави спорове провокиран от фенове на московския отбор, който изстрелва ракети, различни предмети и кръстосани контейнери в близост до Сан Мамес. Едно от тези изстрелвания сложи край на живота на ерцаина няколко минути по-късно.

Всичко нямаше значение за феновете на Атлетик, който замълча на стадиона си, когато чу новината. Играта се играеше, но нищо не беше толкова важно за живота, който току-що беше убит. На зелено два отбора, несвързани с трагедията, продължиха да играят, без УЕФА да има опит да спре мача.

Etxeita потвърждава билета

В просто спорта, Атлетик допусна първия гол в мача на ръба на полувремето след игра на дясното крило, завършила с глава на Луис Адриано. Ударът беше точен и победи Херерин, когато всички приеха 0-0 на полувремето като добри.

• Тогава беше това Хората на Ziganda подобриха футбола си и шансовете им също дойдоха. В един от тях, след добро действие на Saborit, топката стигна до точката на дузпата и Etxeita - с много мощен удар с глава - победи Селихов, за да постави 1-1 на светло и на практика обмисли равенството за свършено.

И така беше въпреки последния страх на руснаците, които дойдоха да отбележат втори след добра комбинация в района. Топката пристигна в краката на Мелгарехо, който определи качествено, след като проби местната врата. Целта не послужи за принудително удължаване, а само за прекратяване на трагичната нощ в Билбао.

ЛИСТ ЗА ДАННИ

РЕЗУЛТАТ: АТЛЕТИЧЕН КЛУБ, 1 - СПАРТАК МОСКВА, 2 (0-1, на полувремето).

НАСТРОЙКИ

АТЛЕТИЧЕН КЛУБ: Херерин; Lekue, Yeray, Etxeita, Saborit, Iturraspe, Mikel Rico (San José, мин. 55), Susaeta, De Marcos; Раул Гарсия (Адурис, мин. 83) и Уилямс (Кордоба, мин. 93).

СПАРТАК МОСКВА: Селихов; Ещенко, Таши (Кутепов, мин. 10), Бокети, Комбаров; Пасалич (Мелгарежо, мин. 74), Глушаков; Zobnin, Hanni (Zé Luis, мин. 59) Promes; Луис Адриано.

ЦЕЛИ

0 - 1, мин. 44, Луиз Адриано.

1 - 1, мин. 57, Etxeita.

1 - 2, мин. 85, Melgarejo.

РЕФЕР: Тобиас Стилер (ALE). Той предупреди Бокети (мин. 31), Ещенко (мин. 67) и Глушаков (мин. 80) с жълт картон в Спартак Москва; и Сан Хосе (мин. 86) и Адурис (мин. 90) в Атлетик.