Симеоне оставя Габи, Арда Туран, Филипе Луис, Годин, Тиаго, Хуанфран и Коке извън състава срещу Рубин Казан за почивка

Свързани новини

Атлетико де Мадрид пътува до Русия този вторник, където следващия четвъртък ще се изправи срещу Рубин Казан във реванша от осминафинал на Лига Европа. И ще го направи без Габи, Арда Туран, Филипе Луис, Годин, Тиаго, Хуанфран и Коке, всички заглавия миналата неделя във Валядолид. В първия мач Атлетико загуби с 0: 2 след този огромен гол на Рубин Казан с вече изпълненото време и след като Асенхо се качи да завърши ъглов удар .

атлетико

Аржентинецът Диего Симеоне, треньор на отбора на роджибланко, е дал почивка на всички тях в поканата за мача на стадион „Лужники“ в Москва, освен бразилеца Диего Коста, който е отстранен поради отстраняване, и аржентинеца Емилиано Инсуа, който не може да играе състезанието, след като вече го направи със Спортинг Лисабон.

От футболистите, които играха на старта миналата неделя срещу Валядолид на стадион „Хосе Зорила“, само белгиецът Тибо Куртуа, който ще бъде заместник следващия четвъртък, колумбиецът Радамел Фалкао и бразилецът Жоао Миранда, единствените двама играчи, които ще се повторят като титуляри срещу Рубин Казан.

В списъка се появяват и седем младежи: Саул Сигес и Хави Манкило, по-често срещани в първите отбори, плюс Кадер Уеслати, който влезе в назначенията на аржентинския треньор в началото на сезона, сенегалецът Мумар Н'Дойе и Фаю Галас, Иван Калеро и Борха Галан.

Вратарят Серджо Асенхо; защитниците Ката Диас, Хорхе Пулидо и Доминго Чисма; медиите Марио Суарес, Кристиян Родригес и Раул Гарсия и нападателят Адриан Лопес завършват повикването на 18 играчи за мача следващия четвъртък, на който отборът на роджибланко пристига с два гола назад от първия мач.

С този призив Симеоне предполага, че приоритетът на отбора през този сезон е Копа дел Рей и затвърждаване на втората позиция, която имат в Лигата. Следващата седмица отборът на rojiblanco играе реванша на полуфиналите за Купата срещу Севиля, която победи с 2: 1 на Висенте Калдерон.