Бетикосите не се възползваха от изгонването на Прудникок, което остави руския отбор с 10 по-голямата част от играта

Новини, запазени във вашия профил

срещу

Полузащитникът на Бетис Лоренцо Рейес. EFE

Реал Бетис, долу вляво в Лигата BBVA, не намира радост и в Лига Европа не премина от равенство до едно срещу руснака Рубин Казан, отбор, който беше много слаб и също изигра почти целия мач с десет играчи поради изгонването на нападателя Александър Прудникок.

Отборът на Вердибланко скоро върна играта в релси и имаше възможности да направи 2-0 няколко пъти през първото полувреме, но през второто, когато съперникът вече игра с десет от минута 28 на първото, те не успяха за да го намери, отпусна се и се отказа от вратовръзката, дори за силно протестиращо наказание, какво прави прохода към осминафинала сложен за втория мач.

Отборът на Севилия се изправи в началото на играта под разредена атмосфера поради дискомфорта на малката публика, която присъстваше на трибуните на Бенито Вилмарин със собствените си, поради критичната ситуация в Лигата.

Въпреки това, тези на аржентинеца Габриел Умберто Калдерон, които получиха много обновени стартови „единадесет“ в сравнение с тези от Лигата, използваха първата възможност, която имаха срещу руския гол Сергей Рижиков да отбележи 1-0 след три минути игра.

Това беше левият бек Дидак Вила, който получи топката с задълбочаване на лентата си, той остави няколко противника преди тяхната пасивност и вкара гол.

Местната формация не загуби ритъма в началото на сблъсъка срещу противник, който беше забелязан много, че не се състезаваше от декември, поради зимната пауза във вътрешното им състезание и който също трябваше да гребе срещу течението на допуснатия гол почти без да се поти.

Треньорът на Рубин Казан, руснакът Ринат Билялетдинов, който дебютира като треньор на отбор в официален мач, след като замени Курбан Бердиев миналия януари, който беше уволнен през декември поради лоши резултати, имаше допълнителния проблем, че той не можеше да ръководи отбора си от резервната скамейка, тъй като нямаше разрешение от УЕФА.

Освен това неговият нападател Александър Прудников увеличи проблемите на руснаците, когато преди да приключи половин час игра, той трябваше да напусне терена, когато видя два жълти картона подред, в 27-та и 28-ма минути.

Бетис, който вече доминираше единадесет срещу единадесет, нямаше големи проблеми да контролира и да търси втория гол, както при действията на испано-бразилеца Лео Баптистао и на два пъти конгоазиеца Седрик Мабвати, въпреки че Рубин Казан също имаше преди това останалите, в ботушите на халфа Дмитрий Торбински, на когото вратарят Антонио Адан реагира добре.

През второто полувреме местните жители продължиха да търсят второто и да започнат да имат ясен маркер за завръщането през следващата седмица в Казан и още, когато гостуващият отбор, превъзхождащ броя, прие резултата с увереност, че преди неговите последователи той може да преодолее вратовръзката.

В тази динамика дойде една от малкото руски контраатаки и фаул на Гьокдениз Карадениз, който реферът счита, че е в рамките на района, с което той сигнализира за дузпа, която Роман Еременко трансформира.

1-1 усложни ситуацията на Вердибланкос много в този кръг от шестнадесети, защото Рубин Казан удвои усилията си за защита срещу Бетис, който искаше да отбележи втория си гол, но направи това прибързано и без яснота, с което те не постигнаха целта си.