• Въпреки равенството, хората на Симеоне все още са в достъпна ситуация, за да преминат към осминафиналите.

москва

Атлетико де Мадрид вкара две точки в Москва, като направи равенство 1: 1 срещу руския Локомотив, въпреки че имаше множество шансове през второто полувреме, в което руско-бразилският вратар Гилерме спаси няколко удара от португалеца Жоао Феликс.

Испанският отбор не успя да доминира през второто полувреме да пробие 1-1 на полувремето, което беше постигнато с първоначален гол от уругваеца Хосе Мария Гименес с глава в 18-ата минута, обвързан от руснака Антон Миранчук в наказанието 25, на ръка в района на мексиканския Хектор Ерера.

Грациозното състояние на Жоао Феликс не му беше достатъчно, за да може отново да види вратата с гол, който скъса равенството в полза на роджибланкосите. Разбира се, португалецът беше този, който генерира най-много от страна на Симеоне, предлагайки страхотен репертоар от дриблове, центрове и удари, които за съжаление бяха безполезни.

Въпреки равенството, rojiblancos показаха добър имидж, далеч от оловните атаки и неспособността им да отворят затворени защити, както в предишните мачове. Той обаче продължава да наблюдава сянката на проблема си с целта, в мач, в който вратата на Москва е била заплашвана на няколко пъти, но завършила с една единица на таблото му.