The Шампионска лига 2019-20 тук е. 108 дни по-късноОт финала на Ванда между Ливърпул и Тотнъм емоциите от най-добрия футбол в Европа се завръщат. Въпреки това, в един от първите дуели на турнира, Лион и Зенит организираха равенство (1-1) в неспектаклен двубой.

азмун

Група G, в която има още Бенфика и РБ Лайпциг, обещават много баланс, без да имаш голям "ловец". Следователно точката, която Зенит спечели, ще направи руснаците по-щастливи при завръщането им у дома. От своя страна, „новият“ Лион, с Хуниньо Пернамбукано като спортен директор и Силвиньо като треньор, отново потвърдено лошите чувства от последните мачове от Лига 1, в която загубиха (1: 0) срещу Монтепелие и завършиха наравно една срещу Бордо и две срещу Амиен.

Въпреки добрата си заплата на стачкуващите, с Dembélé, Traoré и Depay, Лион отново показа, малко плавност в циркулацията, с трудности за генериране на опасност и страдание в защита. Zenit се справи добре с катастрофата, използвайки Дзюба като ресурс за да се доближи до Антъни Лопес.

The Руският нападател, 1,96 метра, представлява опасност за всяка отбрана поради своята пълнота и лекота на спускане на топки и активиране на съотборници, които идват лице в лице. А способността на Дзюба да служи като пивот беше от съществено значение в 41-ата минута.: Сердар Азмун взе кожата отпред, хвърли стена с Дзюба и след като застана сам срещу Лопес, направи 0-1. Това беше първият гол от груповата фаза на Шампионската лига 2019-20 и потвърждението, че елегантният ирански нападател може да е едно от откровенията на Шампионската лига.

Малко преди да вкара целта, Азмун имаше физически проблеми, което доведе до неговото заместване на полувремето. Второто полувреме започна най-доброто за Лион, с un Наказателен гол на Depay в 50-ата минута. Холандецът участва в четири (една цел и три асистенции) от последните пет гола на Лион в Шампионската лига.

въпреки това, последните 40 минути от дуела нямаха много емоции. The Зенит сякаш подписа под равенството, въпреки че се е приближил до Лопес благодарение на дългите топки към Дзюба. Y. Лион за пореден път имаше малко плавност, за да заплаши 1-1. Френският отбор има вече пет равенства поред, играейки у дома в Шампионската лига, и за да се стреми да премине към осми, Силвиньо ще трябва да расте.